Etkili zayıflama yöntemleri nelerdir?

Pazar, Mart 28, 2010, 21:19
Diyet kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Kilolarınızdan şikayet eden ve acil zayıflamak isteyenlerden misiniz?  Birçok zayıflama yöntemlerine başvurdunuz ama birtürlü sonuç alamadınızmı?   Yaz sezonunun yaklaştığı şu günlerde zayıflamak, formda kalmak için farklı formüller arayanların sayısı bir hayli arttı.

Kadınlar genellikle göbek, basen ve belde bölgesel olarak toplanan yağlardan şikayet ederler.

Uzmanlara göre zayıflamak isteyen bir kişinin ilk yapması gereken şey yeme alışkanlığını düzenlemek.

Az ve sık yemek, bol bol su tüketmek, sebze ağırlıklı beslenmek, akşamları karbonhidrat ve protein türü yiyeceklerden kaçınmak, mümkün olduğunca hareketli olmak en etkili zayıflama yöntemlerinin başında geliyor.

Zayıflama yöntemlerinin en etkililerinden biri olarak da bitki çayları gösterilebilir. Bitki çayları vücutta biriken toksinlerin atılması, depo edilen yağların yakılması ve kollestrolün düşürülmesine yardımcı olduğu için zayıflamak isteyenlerin mutlaka dikkate alması gereken bir konudur.

Peki hangi bitki çayları zayıflatıyor?
Yeşil çay, Mate çayı, biberiye, funda yaprağı, kekik gibi bitkiler düzenli tüketildiğinde zayıflamaya yardımcı olurlar.

Zerrin Özer, Nurgül Yeşilçay, Gülben Ergen, Petek Dinçöz gibi ünlüler bu bitki çaylarının müdavimlerinden. Özellikle Gülben Ergen zayıflamanın formülü olarak sebze ağılıklı beslendiğini ve cildi taze tutan maydonozu bol bol tükettiğini ifade ediyor.

Yorum Yaz


.