En az 8 saat uyumak zorunlu olmalı

Salı, Eylül 26, 2017, 20:20
Sağlık kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Dünyanın önde gelen uyku araştırmacılarından olan Profesör Walker ‘Aşırı uykusuzluk öldürüyor, insanlara reçete ile uyku yazılmalı’ diyor.

Birçok insanın dönemsel olarak yaşadığı bir sorun olan uykusuzluk aşırı düzeye ulaştığında, kalp hastalıklarından, obeziteye ve kansere kadar birçok ölümcül sağlık sorununa sebep olabiliyor.

EN AZ 8 SAAT UYUMAK ZORUNLU OLMALI

ABD’nin Kaliforniya Üniversitesi’ndeki uyku araştırmaları bölümü başkanı Walker, “En az 8 saat uyumak zorunlu olmalı” ifadelerini kullandı. İngiliz profesör, “Doktorlar insanlara uyku ilacı yazıyor ancak ihtiyaçları ilaç değil düzenli uyku” diyor.

UYUMAK TEMBELLİĞİN GÖSTERGESİ DEĞİL

Az uyumanın övünülecek bir şey olmadığını söyleyen profesör “Uyumak, tembelliğin göstergesi değildir” ifadesini kullandı.

Modern çağda insanların git gide yalnızlaştığını söyleyen Profesör Walker, kimsenin ailesinden, akıllı telefonundan ya da eğlenceden ödün vermek istemediğini vurguluyor.

“UYUMAK İÇİN DE ALARM KURUN”

İngiliz profesörün bununla ilgili ürettiği çözüm ise şu; sabah uyanmak için olduğu gibi gece yatmadan yarım saat öncesine de alarm kurup, alarm çaldıktan sonra uykuya hazırlanmak.

KAYNAK : ensonhaber.com

Yorum Yaz


.