Elindeki çizik öldürdü

Salı, Ekim 4, 2016, 23:04
Sağlık kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Lucinda Smith bahçe işleriyle uğraşırken eli çizildi. 2 çocuk annesi kadın birkaç gün içinde hayatını kaybetti.

2 çocuk annesi Lucinta Smith bahçe işleriyle uğraşırken elinin üstünü çizdi. Daily Mail’de yayınlanan habere göre, 43 yaşındaki kadın günler sonra kan zehirlenmesinden hayatını kaybetti.
Bahçe kazasının üzerinden birkaç gün geçtikten sonra omzu ağrımaya başlayan Lucinda, küçük çiziği bir doktora göstermeye karar verdi. Doktor, ağrı kesici yazarak bir fizyoterapiste gitmesini söyledi.
3 gün sonra, ağrısı daha kötü bir hal alınca Lucinda acile gidip kan testi yaptırdı. Kan zehirlenmesi testte ortaya çıktı. Damariçi antibiyotik verilen kadın 2 gün sonra hayatını kaybetti. Nişanlı olan Lucinda’nın biri 9 diğeri 6 yaşında 2 çocuğu vardı.
Sepsis, diğer adıyla kan zehirlenmesi, bir enfeksiyon ya da Lucinda’da olduğu gibi bir yarayla tetiklenen, ölümcül bir hastalık. Eğer bir çocukta ya da yetişkinde aşağıdaki semptomlar görülüyorsa acilen hastaneye götürülmesi gerekiyor. İşte o semptomlar:
-Vücudun anormal bir şekilde soğuması
-Hızlı nefes alıp vermek ya da nefes alırken zorlanmak
-Aşırı halsizlik
-12 saat içinde idrarını yapmamış olmak
-Cildin renk değiştirmesi, mavimsi ya da aşırı solgun olması
Eğer kan zehirlenmesi şüphesi varsa test sonuçları bile beklenmeden acilen antibiyotik tedavisi başlatılmalı. Duygu Bay / PembeNar
KAYNAK : milliyet.com.tr
Yorum Yaz


.