El ve Ayak Parafini Nasıl Yapılır

Çarşamba, Nisan 20, 2016, 19:17
El ve Ayak Bakımı kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Parafin ile el ve ayaklarınıza yapacağınız bakım sayesinde olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Yıpranmış, çatlamış, bakımsız el ve ayaklara uygulanan parafin sayesinde yumuşacık bir görünüme kavuşabilirsiniz.
Tırnak kırılması, ayak altı kuruluğu, ayak terlemesi gibi şikayetlerinden rahatsız olanlar için bu uygulama kaçınılmaz bir çözüm olacaktır.
Ayrıca bu uygulama ilerleyen yaşla birlikte el ve ayaklarda oluşan deformenin de önüne geçmenize yardımcı olur.
Parafin uygulaması için birçok güzellik salonuna gidebilirsiniz. Hem çok kısa bir sürede bu uygulamayı yaptırabilir; hem de kendiniz evde uygulayabilirsiniz.
Şimdi dilerseniz el ve ayak bakımında parafini uygulama yöntemine geçelim.
Öncelikle katı olan parafin mumunu oda sıcaklığında ılık bir hale getirmeniz gerekiyor. Sonrasında yaklaşık olarak 125 derecelik bir ısıda eritin. Erittiğiniz parafin mumunu sadece el ve ayaklarınızda değil, dilerseniz tüm vücudunuzda da uygulayabilirsiniz.
Parafin mumunu uyguladığınız bölgeyi bir havlu yardımıyla sarmalısınız. Bu sarma işleminden sonra en az 15 dakika en fazla 20 dakika kadar beklemeniz gerekiyor. Bekleme sürenizi tamamladıktan sonra yapmanız gereken tek şey parafin mumunu kaldırmak olacak.
Bu işlem sonrasında uygulanan bölgenin harika bir görüntüye kavuşacağından şüpheniz olmasın.
El ve ayaklarınıza uyguladığınız parafini temizledikten hemen sonra nemlendirici bir krem yardımıyla masaj yapabilirsiniz.
Size küçük bir öneri daha vermek gerekirse nemlendirici yerine kullanacağınız lavanta yağı da yorgunluğunuzu alırken rahat bir uyku uyumanıza da yardımcı olacaktır.
Parafin ile uygulanan el ve ayak bakımı sadece güzel bir görüntü vermekle kalmaz aynı zamanda pek çok hastalığı da tedavi eder.
Sert eklemler, egzama, sedef ve spor yaralanmalarında oldukça etkili bir tedavi yöntemi olarak da kullanılır.
Eritilmiş ve sıcak balmumunun sakinleştirici etkisinin yanı sıra kan dolaşımını hızlandırma ve gözenekleri açma gibi faydaları da bulunmaktadır.
Parafin ile yapılan bakım Roma İmparatorluğu zamanına kadar uzanır. Tedavi edici etkisinden dolayı Fransızlarda da oldukça sık uygulanan bir yöntemdir. Ayrıca Dünya Savaşı dönemlerinde İngilizler askerlerde oluşan ortopedik problemlerde de parafini kullanmışlardır.
Parafin mumu eklem tedavilerinin yanı sıra cilt tedavilerinde de kullanılan tıbbi bir merhem özelliği taşımaktadır.

KAYNAK : nasil.com
Yorum Yaz


.