El ve ayak bileğindeki zarafet!..

Çarşamba, Ocak 15, 2014, 23:03
El ve Ayak Bakımı kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Zarafeti el ve ayak bileğinizde de yakalayın…

Yüzyıllardır kadınsı çekiciliğin en önemli unsurlarından biri olarak görülen bilekler, incelikleriyle zarafeti temsil ediyor. Bilek denildiğinde ‘ayak’ sorunu var gibi görünse de el bileği kalınlığından şikayetçi olanlar da az değil…

Bazen vücudu ince olsa da kalın ayak bilekleri olan kadınlara rastlıyorum… En büyük sorunları da istedikleri gibi çizme, bot giyememeleri… El ya da ayak bileğini inceltmek için ameliyatsız hangi yöntemlerden yararlanabiliriz. Tabii ki yüz güldürücü sonuç elde etmek için daha zahmetsiz, pratik ve risksiz yöntemleri tercih etmek en büyük arzumuz…

Superplast Estetik Cerrahi Merkezi’nden Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Cihangir Toraman, lazer teknolojisindeki yeni gelişmeler sayesinde el ve ayak bileğini inceltmenin mümkün olduğunu söylüyor… Toraman, bu Lazer Lipoliz (SlimLipo) yöntemini şöyle anlatıyor: “Bu yöntemde lazer ışığı aracılığıyla doğrudan yağ hücresi zarının patlatılması yoluyla fazla yağ dokusu alınır. Bu teknoloji vücut şekillendirme uygulamalarında devrim niteliğinde yenilikçi bir uygulamadır. Operasyon lokal anestezi ve sedasyon altında gerçekleştirilir. Hedeflenen bölgeden açılan iki küçük delikten girilerek lazerle yağlar eritilir. Sadece hedeflenen yağ dokusunun damla damla alınmasına dayanan bir yöntem olduğu için oldukça etkili, kısa sürede iyileşmeye olanak veren ve bandajlama süresinin çok kısa olduğu bir vücut şekillendirme yöntemidir. Operasyon klinikte gerçekleştirilebilir, bu da hastanede gününü harcamak istemeyen hastalar için önemli bir imkandır.”

Güzelliğe ulaşmak için ilginç bir yöntem değil mi? Op. Dr. Toraman, bu yöntemin açık cerrahi yöntemler gibi zahmetli olmadığını ifade ederek, uygulamayla ilgili şu bilgileri veriyor: “Minimal İnvaziv cerrahi olarak nitelendirilen yeni vücut şekillendirme tekniğiyle 1-2 mm gibi ölçülerde ufak kesilerden girilerek lazer probu yerleştiriliyor. Sadece hedeflenen yağ dokusu damla damla alınıyor. İşlem lokal anestezi ve sedasyon altında gerçekleştirilir. Kullanılan lazer ve dalga boyu yağlara özgü olup, yağları eritirken çevredeki kan damarlarına ve sinirlere zarar vermez. Eriyen yağlar vücut dışına alınabilir veya vücut tarafından metabolize edilebilir.”

Toraman, dünyada da yaygın uygulanan yöntemin risk taşımadığını, yaklaşık bir saat sürdüğünü de ifade ediyor… Toraman, “Hastalar işlemden 2-4 saat sonra evlerine gidebilir, günlük hayatlarına aynı gün içinde hemen dönebilirler. Operasyondan sonraki 15 gün içinde hareketsiz bir şekilde ayakta durulmamasını, bolca yürünmesini öneriyoruz. Uygulama sonrası doğrudan işe veya sosyal hayata dönmek mümkündür. İşlemin tam neticesi 1-3 ay içerisinde ortaya çıkmaktadır” diye konuşuyor.

KAYNAK : F5HABER

Yorum Yaz


.