Eğitim meleği Burcu Kara …

Cuma, Nisan 29, 2016, 20:19
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Burcu Kara 12 okulda kütüphane açtırdı

Kars’ta anne ve babası adına 2 okul yaptıran Burcu Kara, doğup büyüdüğü Bursa için kolları sıvadı. Memleketine bir okul inşa ettirmek isteyen Kara, 12 okula da kütüphane açtırdı.
Güzel oyuncu Burcu Kara’nın geçtiğimiz günlerde Kars’ta iki okul yaptırdığı ortaya çıkmıştı. Ünlü oyuncu, ilk olarak babası Ali Kara adına Selim ilçesinde ‘Koyunyurdu Ali Kara Ortaokulu’nu, ardından da Kağızman’da annesi adına ‘Çilehane Fatma Kara İlköğretim Okulu’nu yaptırarak büyük takdir kazanmıştı. Burcu Kara, Kars’ta yaptırdığı 2 okulu her ay düzenli olarak ziyaret ediyor. Kara, buradaki öğrenciler ve öğretmenlerle de sohbet ediyor.
MAGAZİN DÜNYASININ EĞİTİM MELEĞİ

Her ay düzenli olarak Kars’taki öğrencileri ziyaret eden Burcu Kara’nın şimdiki hedefinin ise Bursa’da yeni bir okul yaptırmak olduğu ortaya çıktı. Memleketine sık sık giderek buradaki yetkililerle görüşen güzel oyuncunun eğitime desteği bununla da bitmiyor. Annesi ve babası emekli öğretmen olan Burcu Kara, doğup büyüdüğü Bursa’daki 12 ilköğretim okuluna da kütüphane yaptırdı. Kara, Bursa’daki birkaç okulun da bakım masraflarına destek oldu. Kendisinden çok daha fazla para kazanan sanatçılar, eğitim için kıllarını kıpırdatmazken ve Ajda Pekkan gibi isimler yıllar önce okul yaptırma sözü vermesine rağmen hiçbir girişimde bulunmazken güzel oyuncunun bu yardımseverliği “Burcu Kara, magazin dünyasının eğitim meleği oldu” yorumları yaptırdı.
Annesi ve babası emekli öğretmen olan Kara, okullara da onların ismini verdi.

KAYNAK :  sabah.com.tr

Yorum Yaz


.