Duvar Kağıtlarının Temizliği

Çarşamba, Şubat 17, 2016, 19:08
Ev Dekorasyonu kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Evimizin dekorasyonu için farklı materyaller bulmak mümkündür. Herkesin zevki ve tarzı kendine hastır. Dekorasyonu düzenlerken halıdan duvara kadar farklı seçenekler kullanma imkanımız bulunuyor. Özellikle duvar dekorasyonu için tasarlanan harika duvar kağıtları mevcut.
Duvar kağıtları dekorasyonu tamamladığı yani tüm odanın bütünlüğünü koruduğu zaman harika görsellere neden olabiliyor. Tasarımcıların şık çalışmaları odalarımızda harika görünebiliyor. Duvar kağıtlarını mutfağınızda, salonunuzda hatta yatak odalarınızda bile kullanabilirsiniz. Hem badana gereksinimini de ortadan kaldırdığından çok kullanışlıdır. Peki duvar kağıdı temizliğinin nasıl yapılması gerektiğini biliyor musunuz? Duvar kağıdınızı seçerken kaliteli bir seçim yaparsanız basit bir silme işleminde canınız sıkılmaz. Duvar kağıdınızın bileşimi kimyasal maddelere dayanıklı olmalı. Yani duvar kağıdınız çok ince olmamalı.
Duvar kağıtlarının temizlenmesi hassasiyet gerektirir. Bazı duvar kağıtları kesinlikle suyla temas etmemelidir. Yani ıslanırsa hem özelliğini kaybeder hem de soyulabilir. Duvar kağıdınızı temizlerken nemli bir bez kullanmalısınız. Duvar kağıdı temizlemesine alternatifleri olarak; Ilık suyun içine sirke dökerek temizleyebilirsiniz. Ama bezinizi çok ıslatmayın nemli olması kafi gelecektir. Yine ılık suyun içine beyaz sabunu rendeleyip erimesini bekleyin ve bezinizi nemlendirerek duvarınızı silin. Çok derin lekeler oluştuğu takdirde ise krem deterjanı çok az süngerin yumuşak dokusuna döküp silebilirsiniz. Eğer duvar kağıdınız beyaz renkli ise ve düz bir zemine sahipse çok az miktarda çamaşır suyunu süngerin yumuşak yüzeyine döküp silebilirsiniz. Duvar kağıtları görsel açıdan güzel olmalarına karşın hassas üretilmişlerdir. O nedenle yukarıdaki kıstaslara uygun hareket ederseniz ömrü daha uzun olur ve dokusunu daha uzun süre korur. Özenle seçip uzun uğraşlar sonucu duvarınıza yapıştırdığınız kağıtlarınızın bakımı için bu maddelerden yararlanabilirsiniz.
KAYNAK : yumurtaliekmek.com
Yorum Yaz


.