Dünyanın en büyük park alanı açılıyor!

Çarşamba, Ağustos 5, 2015, 22:18
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Beykoz’da hizmete alınacak Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı, dünyanın en büyük park alanı olarak ziyaretçileri için hazırlanıyor!..

Beykoz, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından hazırlanan Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı Projesi’yle 8 milyon m2’lik devasa bir park alanı kazanacak.

Kanuni Sultan Süleyman Ormanı’nın 29 yıllık devir protokolünde imzalar Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Kanlıca Orman İşletme Şefi Erhan Çetinakaya tarafından atıldı.

İmza töreninde belediye başkan yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu, Salim Öztürk, Mahmut Gülbasar ve Eyüp Salih Elmas da hazır bulundu.

Elmalı Gölü çevresinde dünyanın en büyük park alanı olarak tasarlanan Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı Türkiye’nin 7 bölgesi ve 81 ilinden esintiler taşıyacak.

7 devasa mesire alanından oluşan kent ormanı ziyaretçilere doğayla iç içe huzur dolu bir ortamda piknik, spor, dinlenme ve birçok aktiviteyi bir arada yapma imkanı sunacak.

Kent Ormanı’na Beykoz Belediyesi tarafından Anadolu Yakası’nın en modern nikah sarayı ve Macera Parkı kurulacak.

Anadolu’nun geleneksel kültür öğelerini yansıtan Elmalı Kent Ormanı’nda 81 ile özgü ürünlerin satıldığı bir yöresel pazar da yer alacak.

Ziyaretçilere huzurlu ve dingin bir ortam sağlayabilmek için akülü araç ve bisiklet kiralama noktaları kurulacak.

İlk etabında çalışmaları devam eden parka Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen ve yüzde 80’i tamamlanan suni bir gölet yapılıyor.

Şehir ormanında her türlü şölen ve kutlamaların yapılacağı şölen alanının yanında göl manzarasına sahip seyir köşkü de yer alacak.

Ziyaretçilere eşsiz güzellikler sunacak 7 mesire alanı Gülistan, Lalezâr, Karanfil, Sümbül, Gelincik, Menekşe ve Çiğdem isimlerinden oluşuyor.

Çiçek isimlerini taşıyan mesire yerlerinde bu çiçeklere özel bahçeler yapılacak ve festivaller düzenlenecek.

Protokol imzasında konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı Beykoz’a hayat verecek.

Anadolu Yakası’nın en büyük en kapsamlı şehir ormanı olacak.

8 Milyon m2’lik devasa bir alan. Karlıtepe Mesiresi’nin 45 katı büyüklüğüne sahip, öncelikli olarak burada ilçemizin nikah sarayı ihtiyacı karşılanacak. Yapımını etap etap tamamlayacağız.

Tüm İstanbul buradan nefes alacak.

Beykoz halkı için göz kamaştıran bir yer olacak. İlçemiz ve tüm İstanbul için hayırlı uğurlu olsun” dedi.

KAYNAK : yumurtaliekmek.com

Yorum Yaz


.