Dünyada iyiliğin varolduğunu kanıtlayan 26 Kişi

Cuma, Şubat 19, 2016, 21:43
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Bay ve Bayan Kuroki Japonya’da yaşayan iki çocuğa sahip bir çiftçi ailesi.  Ama bir anda Bayan Kuroki’nin diyabet yüzünden görme yetisini kaybetmesiyle hayatları trajik bir hal alıyor.

İçine kapanan, evden dışarı adım atmayan Bayan Kuroki’nin hayatını ise ona çok aşık olan kocasının harika  bir fikri değiştiriyor.

Bay Kuroki eşinin bu mutsuz halini görünce onun için bahçeye çiçek ekmeye başlıyor. Çiçek olarak ise kokulu pembe shibazakura çiçeğini seçiyor.

Çiçeğin kokusunu alan bayan Kuroki’nin gülümsediğini fark eden yaşlı adam sabah akşam demeden çiçek ekmeye devam ediyor.

Bay Kuroki karısını mutlu etmek için emekle, sabırla iki sene içinde mis gibi çiçeklerden oluşan dev bir bahçe oluşturuyor ve   aşkın her şeyi nasıl güzelleştirebileceğini yeniden öğretiyor.

Çiftin mis kokulu hikayesinin detayları ise şöyle…

Geçtiğimiz gün Washington’da bir ailenin yaşadığı karavanda çıktı.  Hızla olaya yerine gelen itfaiye yangına müdahale etti.

İşte dünyada iyiliğin hala var olduğunun güzel bir örneği…

Çıkan yangından kurtarılan hamsterlara itfaiye tarafından oksijen verildiği anlar objektiflere böyle yansıdı.

Godfrey Kutta isimli bir öğrencinin yanına gelerek elini sıkıp tanışan Robert isimli bu adamın hikayesi yürek burkuyor. Godfrey adamın elini sıktıktan sonra Robert onun elini bırakmak istemedi. Önce olan bitene anlam veremeyen Godfrey, adamın aslında sağır olduğunu ve metronun kalabalığından ürktüğü için onun elini bırakmak istemediğini anladı. Yol boyunca adamın elini tutup yanında olan Godfrey’in bu fotoğrafı sosyal medyada 46 bin kişi tarafından beğenildi.

Rusya’da yeni tamamlanmış kaldırımların altından gelen sesleri duyan bir kişinin kaldırım taşlarını kaldırması sonrasında gördüğü tablo karşısında şok oldu.

Elite Readers’da yer alan habere göre, iki gün önce tamamlanan çalışmadan sonra tekrar yapılan kaldırımın altından gelen sesleri, apartman girişindeki merdivenlerdeyken Radim Vustam isimli adam duydu. Sesleri duyar duymaz apartman yetkililerini haber veren Vustam, yetkililerden böyle bir şeyin mümkün olmayayacağı, ayrıca tamiratın da kendileri tarafından yapılmadığını söyledi.

Apartman yetkililerinin konuyla ilgilenmeyeceği ortaya çıkınca Radim Vustam köpeği kendisi kurtarmaya karar verdi. Elindeki gereçlerle kaldırımı oluşturan tuğlaların birkaç tanesini söken adam, köpeğin yolunu kapatan büyük bir kaya parçasıyla karşılaştı.

Vustam, yolu yapan inşaat işçilerinin köpeği bilinçli olarak orada bıraktıktan sonra kaldırımı tekrar inşa ettiklerini düşündüğünü söyledi. İki gün boyunca kaldırımın altında aç ve susuz şekilde ölüme terkedilmiş köpeğin hamile olduğu da öğrenildi.

Köpeğin neden ve nasıl oraya hapsedildiği hala bilinmesede, Radim Vustam şu an bir halk kahramanı olarak görülüyor. Hamile köpek de Voronezh, Rusya’daki bir bakım evine götürülmüş ve sağlığı iyi durumda.

Köpeğin kurtarılma anı ise kameralara an ve an kaydedilmiş.

Kongo’nun doğusundaki Virunga National Park’ta çekilen bu fotoğraf, gören herkesi büyük üzüntüye soktu. Fotoğrafta annesi kaçak avcılar tarafından öldüren yavru gorilin park görevlisi Patrick Karabaranga ile çekilmiş fotoğrafını görüyorsunuz. 200’ün üzerindeki dağ gorili nüfusuyla dünya dağ gorili nüfusunun dörtte birine ev sahipliği yapan bu parka bu fotoğrafın ardından dünyanın dört bir yanından bağışlar yağıyor.

Bangladeş’te sadece Bilal olarak belirtilen bir çocuk, yaptığı kahramanlıkla adeta insanlık dersi verdi.

Bangladeş, Noakhali’de nehir sularına bir geyik yavrusunun düştüğünü gören Bilal isimli çocuk, hiç tereddüt etmeden sulara atladı.

Yavru geyiği yakalayan Bilal, yüzme bilmediği için su içinde yürüyerek geyiği elinin üzerinde taşırken bir ara boyunu geçen sular içinde kayboldu.

Herkes çocuğun bir daha sudan çıkamayacağı endişesine kapılırken çocuk az sonra yine elinde geyik yavrusuyla belirerek yüreklere su serpti.

Çocuk sağ salim kıyıya çıkarken, hayatını riske ederek tümüyle sular içindeyken geyik yavrusunu elinin üzerinde taşıdığı fotoğraf, insanlık adına bir abide olarak zihinlerde yer etti.

KAYNAK : f5haber.com

Yorum Yaz


.