Dünyaca ünlü golfçü Woods, Boğaz Köprüsü’nde vuruş yaparak tarihe geçti

Salı, Kasım 5, 2013, 17:07
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Turkish Airlines Open 2013 Golf Turnuvası için Türkiye’ye gelen dünyaca ünlü golf oyuncusu Tiger Woods, Boğaz Köprüsü üzerinde bir vuruş yaparak tarihe geçti.

7-10 Kasım tarihlerinde Serik’in Belek beldesinde düzenlenecek ‘Turkish Airlines Open 2013’ Golf Turnuvası öncesinde Tiger Woods, Boğaz Köprüsü’nde bir gösteri düzenledi.

Asya’dan Avrupa’ya Golf Vuruşu’ etkinliği kapsamında gerçekleştirilen organizasyon öncesinde Boğaziçi Köprüsü, trafiğe kapatıldı. Köprü gişelerinin olduğu bölüme helikopterle iniş yapan Tiger Woods, ardından köprünün ortasında kendisi için hazırlanan plartforma gelerek Asya’dan Avrupa yönüne yaklaşık 10 vuruş gerçekleştirdi.

Organizasyonda Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç da yer aldı.

‘Golf vuruşu’ Boğaziçi Köprüsü’nü kapattı

Ünlü golfçü Tiger Woods’un katıldığı ‘Avrupa’dan Asya’ya Golf Vuruşu’ etkinliği kapsamında Boğaziçi Köprüsü araç trafiğine kapatıldı. Metrobüsler ise seferlerine devam etti. Vatandaşlardan bazıları etkinlikten habersizken, bazıları da ülke tanıtımı için önemli olduğunu söyledi.

Avrupa’dan Asya’ya Golf Vuruşu’ Boğaziçi Köprüsü’nde yapıldı. Etkinliğin konuğu ise ünlü golfçü Tiger Woods’tu. Etkinlik nedeniyle D-100 Karayolu saat 14.00’da araç trafiğine kapatıldı. Polis köprüye giriş noktalarında da önlem aldı. Zincirlikuyu’da araçlar Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne yönlendirildi.

Yaklaşık 40 dakika süren etkinlik nedeniyle metrobüs seferlerinde aksama olmadı ancak seferler uzun aralıklarla yapıldı. Zincirlikuyu metrobüs durağına gelen vatandaşların çoğu etkinlikten haberi yoktu. Etkinlik öncesi D-100 Karayolu’nun boş olduğu gözlendi. Sürücülerin uyarıları dikkate aldığı ve belirtilen saatlerde trafiğe çıkmadığı görüldü. Bazı vatandaşlar etkinliğin gereksiz olduğunu, trafiği olumsuz etkilediğini söyledi, bazıları ise ülke tanıtımı açısından önemli olduğuna dikkat çekti.

KAYNAK : stargazete.com

Yorum Yaz


.