Dünya bu kareyi konuşuyor… Engelli çocuk ders verdi

Cuma, Mayıs 27, 2016, 20:24
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Arjantin’de 10 yaşında engelli bir çocuğun hayranı olduğu Diego Milito’nun jubile maçında yaptığı hareket dünya gündemime oturdu

Arjantin’den etkileyici bir insan hikayesi var sırada. 10 yaşında engelli bir çocuk, hayranı olduğu futbolcunun jubile maçını izlemeye gitti. O anlarda çekilen bir fotoğraf, Arjantin’in gündemine oturdu. Engelli çocuğun yüreğinin ne kadar büyük olduğunu gösteren o karenin, çarpıcı bir hikayesi de var.

Bu fotoğraf, Arjantinli futbolcu Diego Milito’nun jubilesini yaptığı maçta çekildi. Çocuklar arasındaki dayanışma ve paylaşmanın en güzel göstergesi olan kare, Arjantin’in gündemine oturdu. Fotoğrafın kendisi kadar hikayesi de çarpıcıydı.

Engelli olan 10 yaşındaki Santiago Fretes, maçı seyredebilmesi için koltuk değneklerinden birisini arkadaşına vermişti. Böylece ikili, yüksek duvarın arkasındaki maçı birlikte izleyebilmişti.

Bu etkileyici karenin medyaya yansımasının ardından Santiago Fretes, sadece Arjantin’de değil tüm dünyada büyük bir sempati topladı. Fotoğrafı çeken kişiyse Santiago’nun annesiydi.

Genetik bir rahatsızlığı nedeniyle tek bacağı olmayan Santiago Fretes, sadece futbola değil tüm sporlara düşkün. Santiago tek bacağı olmamasına rağmen, sahaya çıkarak kıyasıya mücadele etmekten hiç korkmuyor.(ntv)

KAYNAK : star.com.tr

Yorum Yaz


.