Doğru bikini seçmenin ve plajda seksi görünmenin 7 yolu

Salı, Haziran 17, 2014, 20:16
Alışveriş | Moda kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Yazın plajda ne giyeceğim diye düşünürken genellikle yanlış seçimler yaparız. Doğru bikini veya mayoyu seçerek seksi bir görünüm elde etmek mümkündür.

1. Doğru beden bikini nasıl seçilir?

Bikininin üstü genellikle günlük kullandığınız sütyenden 1-2 beden küçük olmalıdır. Suda ıslayıp güneşte yumuşadığında göğüslerinizin kenarlardan çıkmasını istemezsiniz. O nedenle dikkatli seçim yapmanız gerekir. Alt kısım ise tam oturmalıdır. Bol geldiğinde hareket eder ve kötü bir görüntü oluşturur. Sıkı olduğunda ise sizi daha şişman gösterir.

2. Güzel bölgeleri öne çıkarın

Plajda 2 parça bez ile vücudu saklamak pek mümkün değildir. Ancak vücut tipinize uygun bir bikini veya mayo seçerek doğru yerlere vurgu yapabilirsiniz. Göğüsleriniz güzelse onları ön planda tutup ayvadan biraz hallice olan göbeğinizi saklayacak mayolar tercih edebilirsiniz.

3.Modaya uyacağım diye zorlamayın

Bu yılın modasına uyacağım diye vücudunuza hiç yakışmayan şeyler tercih etmeyin. Bırakın herkes ipli bikini giysin. Siz, kendi vücudunuza uygun bikiniyi seçin. Aksi takdirde modaya uymaya çalışırken hüsranla sonuçlanan bir seçim yapabilirsiniz.

4. Doğru zamanda deneyin

Bikini alırken en doğru zaman sabahtır. Tıka basa yemek yedikten sonra veya vücudunuz şişkinken bikini almayın. Sabah saatleri bikini almak için en uygun zamandır.

5. İnterneti kullanın

İnternet artık elimizin altında. Mağazalara gitmeden önce markaların koleksiyonlarını internetten takip edin.

6. Parlak renkler ile başlamayın

1 haftalık tatiliniz boyunca 3-4 farklı bikini giymek istiyorsanız cilt tonunuza uygun olanla başlayın. Solgun olduğunuz ilk gün parlak renk değil daha nötr veya koyu renkler tercih edin. Bronzlaştıkça daha açık renkleri tercih edebilirsiniz.

7.Acele etmeyin

Gözünüze çarpan parçaları denedikten sonra karar verin. ilk gördüğünüz bikiniyi hemen almayın. Her markanın beden ölçüsü de değişiklik gösterebilir. Üzerinize denemeden asla bikini almayın.

KAYNAK : milliyet.com.tr

Yorum Yaz


.