Derya Sert’in 6 haftalık bebeğinin ultrason görüntüsü

Pazartesi, Nisan 29, 2013, 18:50
Annelik kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Dünyanın beklediği görüntü.. Derya Sert’in 6 haftalık gebeliği görüntülendi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Ünal yaptığı yazılı açıklamada, dünyanın ilk rahim nakli yapılan hastası Derya Sert’in 6 haftalık gebeliğinin mevcut olduğunu söyledi.

DÜNYANIN KADAVRADAN RAHİM NAKLİ YAPILAN İLK HASTASI SERT, 6 HAFTALIK HAMİLE

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Ünal yaptığı yazılı açıklamada “Dünyanın ilk kadavradan rahim nakli yapılan hastası Derya Sert’in önceki açıklamamızda erken gebelik bulgularının olumlu olduğu belirtilmişti. Bugün (29 Nisan 2013) itibariyle Derya Sert’in 6 haftalık gebeliği mevcuttur ve embriyonun (bebek) kalp atışları izlenmektedir. Dünyada ilk kez gerçekleşen bu gebelik için çok önemli bir aşama olduğunu mutlulukla belirtmek isteriz” ifadelerine yer verdi.

TARİHTE BİR İLK

AÜ Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe ise yaptığı açıklamada, “Derya Sert’in hamilelik durumu son derece iyi gidiyor. Her şey yolunda giderse, bu güzel bebeği Türk milleti adına sevme fırsatı bulacağız. 29 nisan itibari ile hekimlerimizin yaptığı çalışmalar bizi çok mutlu etti. Bebeğin kalp atışlarını görüntü ile izleme fırsatını bulduk. Ekibimizi ve bizleri, üniversitemizi, tarihte bir ilk olarak bu vaka başarıya ulaşacaktır düşüncesini sevkettiği için mutluyuz. Bundan sonraki süreç içerisinde de Derya Sert’in hamilelik süreci yolunda gider. Her şey iyi seyreder ve inşallah mutlu sona ulaşırız diye umut ediyoruz” dedi.

KAYNAK : ENSONHABER

Yorum Yaz


.