Deniz Seki mutluluğa söz verdi

Perşembe, Mayıs 11, 2017, 21:50
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

126 hafta… Romantik, kalbimize çivi gibi çakılan şarkıların kadını, güzeller güzeli Deniz Seki; cezaevinde yatalı tam 126 hafta oldu. Günler geçti ve Deniz Seki, 25 gün sonra özgürlüğüne kavuşacak. O ki çok büyük bir sınav verdi, o ki en büyük bedeli ödedi… Şimdi ikinci hayatına başlamaya, yepyeni bir Deniz’i yaşamaya hazırlanıyor. Güneş, dostları, ailesi, hayranları heyecanla onu bekliyor.

Dün gece cep telefonuma bir fotoğraf geldi. Deniz Seki’nin 15 Mayıs’ta ön siparişe açılacak kitabı ‘Mutluluğa Söz Verdim’in kapağı. Pembe kapakta adının arkasına yüzünü gizlemiş Deniz’e uzun uzun baktım. O yüz, o kırılgan ve duygu dolu kalp Deniz Seki adının arkasında nasıl da çaresiz kaldı… Hadi biz şimdi kitaptan söz edelim.

Deniz bu kitabı ağlaya ağlaya yazmış. Yanıp yanıp küllerinden doğuşunu, en derinlerinde bulduğu hazineleri, güneşi görüşünü, insanın kendi içindeki mucizelerle tanışmasının öyküsünü, hayallerini, umutlarını ve aşkını yazmış Deniz…
Ve demiş ki; ‘Mutluluğa söz verdim çünkü mutlu olmanın doğuştan gelen hakkım olduğunu ancak anladım da ondan…
Ve mutluluğa söz verdim çünkü ağlayarak dünyaya geldim. Hem sevdim, hem sevildim. Hep sevdim, hep sevildim. Hem yazdım, hem söyledim.
Hem jazz’dım, hem tökezledim.
Ama geçti…
Artık umut ektim koca sevgi ağacım için. Ve bu bahar, her bahar, hep baharlara uyanacağım sabahlara da sözümdür mutluluğa verdiğim bu söz. Yakında doğacak olan güneşimin her sabahına, gecemi aydınlatacak yıldızlara da sözümdür….
Kusura bakmasın hüsran, biletini kestim gönderdim.’

Yaşa Deniz! Harikasın! Hepimizin başına ‘kötü’, ‘üzücü’ diye adlandırdığımız şeyler geliyor. Kimilerimizin imtihanı diğerlerinden daha büyük elbette. Ama günün sonunda yaşadıklarımızdan yepyeni bir ben çıkartmamız, umuda, hayallerimize, mutluluğa dört elle sarılmamız, üretmemiz, hayatı daha çok sevmemiz, büyümemiz, ışıklar saçmamız ‘o sebebe’ inanmamızı sağlıyor.
Deniz’in kabullenişi, öğrenişi ve mutluluğa söz verişi onu sevenlere, takip edenlere de ilham verecek.
Seni çok özledik, dört gözle ışıklar saçmanı bekliyoruz Deniz.

SAZLI SÖZLÜ DÜĞÜN ÇOK YAKINDA…

Aşktan söz etmek kolay. Herkesin dilinde aşk. Sorsan herkes çok seviyor ama en ufak bir tökezlemede çekip gitme salgını var. İlk savaşta havlu atma hastalığı var. Aşka layık olan, aşkı ilişmekle karıştırmayan, aşkına her şartta sahip çıkabilen o kadar az insan var ki… Oysa ‘ama’ları, bahaneleri, önce kendini koruma hallerini barındırmaz aşk.
Gerçek aşk siper eder kendini, sabreder, bekler, anlar, anlamasa da anlar, sevdiğinin mutluluğunu ister, hayaller kurar, dualar eder.

CEZAEVİNDEN ÇIKAR ÇIKMAZ EVLENECEKLER

Deniz Seki baştan ayağa aşk dolu bir kadın ve tam da onun gibi sevmeyi bilen bir sevgilisi var; Faruk Salman.
Salman, bir yıl önce cezaevinde Deniz’e evlenme teklif etmişti ama Deniz ailesi ve arkadaşları yanında olamayacağı için cezaevinde evlenmek istememişti.

Şimdi aldığım haberlere göre onu her pazartesi ziyaret eden, desteğini ve umutları eksik etmeyen Faruk Salman ile cezaevinden çıkar çıkmaz evlenecekmiş.Ve bu evlilik gizli olmayacak; davul, zurna, dostlar, şarkılar, neşe içinde bir düğünle gerçekleşecekmiş. Peki Deniz’i çıkınca sadece evlilik mi bekliyor? Hayır!

Bir yılda 28 yeni şarkı yazmış, stüdyoya girip albümünü kaydedecekmiş. Ayrıca konser takvimi hali hazırda ağzına kadar dolmuş.İkinci hayatı Deniz’in yeniden doğuşu olacak ve Deniz bize şarkılarıyla müthiş şeyler anlatacak eminim.

KAYNAK : Ayşe ÖZYILMAZEL-sabah.com.tr

Yorum Yaz


.