Cildinize ne sürdüğünüzü bilin!

Çarşamba, Eylül 7, 2011, 23:41
Vücut ve Cilt Bakımı kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Bakım ürünlerinin içeriğindeki ‘elastin’, ‘inositil’ ya da ‘lantanin’ gibi maddelerin ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Cosmopolitan dergisi, kozmetiklerin gizli güçlerini ortaya çıkardı

ALFA HİDROKSİ ASİT (AHA): Meyve ve süt şekerinden elde ediliyor. Gözenekleri açıp cildin ölü derilerden arınmasını sağlıyor.
BETA KAROTEN: Düzenli kullanımda bronzlaşmayı ve rengin kalıcılığını artırmayı sağlıyor. Cildi güneş yanıklarından koruyor.

DHA GÜNEŞTEN DAHA SAĞLIKLI
CALENDULA: Cildi yatıştıran bu bitki, özellikle savaş yıllarında açık yaraları iyileştirmede kullanılmış. Günümüzdeyse, egzama ve sedef hastalığını iyileştirdiği biliniyor.
DİHİDROKSİ ASETON (DHA): Güneşsiz bronzlaştırıcı losyonların baş kahramanı. Renksiz olmasına rağmen ciltteki ölü deri hücreleriyle temasa geçerek onları renklendiriyor. Solaryum ve güneşten daha sağlıklı!
ELASTİN: Cildin gergin ve esnek durmasını sağlayan proteindir. Yanatlarınızı iki parmağınızla tutup esnettikten sonra bıraktığınızda cildiniz ne kadar çabuk eski haline dönüyorsa elastin oranınız o kadar fazladır.
GLİKOLİK ASİT: Meyve asitlerinin en bilinen grubu. Cildin hasar görmüş üst katmanına nüfuz eder ve ölü derinin ciltle bağlarını yok eder.
HYALÜRONİK ASİT: Kendi ağırlığının bin katı kadar nem tutabildiği için ona ‘nem mıknatısı’ da denebilir. Kullanılan cilt bakımı ürünlerinde bu içeriğin bulunması önemlidir.

ZEOLİT CİLDİ YATIŞTIRIYOR
İNOSİTOL: Sağlıklı saçlara ve cilde sahip olmanızı sağlıyor. İnositol eksikliği ise dermatitlere ve egzamaya neden oluyor. Doktora danışmadan kullanmayın.
LANTANİN: Çalı minesi bitkisinden elde edilen doğal bir bileşik. Akneli ciltler için pozitif etkileri ve akneye neden olan bakterileri ortadan kaldırdığı ispatlanmış.
NUTRİLEUM: Saçları yatıştırmak için kullanılan bir içerik. Besleyici kamelin yağı içerir ve saçları derinlemesine besler.
TİTANYUM DİOKSİT: Titanyum dioksiti, doğal güneş koruyucu olarak da kabul edebilirsiniz.
ZEOLİT: Volkanik kayaların ve deniz tuzunun mineralize olmasıyla ortaya çıkan doğal bir içerik. Beyaz bir toz halindeki bu doğal içerik, su ile karıştırılıp kremsi yapıya dönüştürüldüğünde ciltte yatıştırıcı etkiler meydana getiriyor.

SABAH

Yorum Yaz


.