Chantelle Brown-Young İstanbul’a geldi

Pazartesi, Ekim 12, 2015, 21:23
Alışveriş | Moda kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Vitiligo hastalığını avantaja çevirip dünyanın en ünlü mankenlerinden olan Chantelle Brown-Young, Forum Fashion Week kapsamında Marmara Forum’da düzenlenen defilede podyuma çıktı. Kanadalı model, defile sonrası soruları yanıtladı.

MODA HABER

* Gelmeden önce Türkiye hakkında neler biliyordunuz?
– Lübnanlı bir arkadaşım var, kültürlerinizin yakın olduğunu düşünerek ona sormuştum. Söyledikleri kadarını biliyordum. Ülkeyi başkalarının anlattıklarıyla değil, kendi gözlemlerimle tanımak istediğim için bugün İstanbul’u gezecektim.

* Ama…
– Sanıyorum ki otelden çıkmamayı tercih edeceğim.

* Neden?
– Ankara’daki terör olayı nedeniyle… Hem korktum hem de çok üzüldüm. Barış için bir araya gelmiş insanlara karşı böyle bir eylemde bulunulmasına inanamıyorum.

* İstanbul’a gelirken terör olaylarıyla ilgili bir çekince yaşamış mıydınız?
– Hayır… Şunu da vurgulamak istiyorum; bu olay Türkiye’yle ilgili görüşlerimi değiştirmeyecek. Saldırı buradaki insanlarla alakalı değil, bu insanların hatası değil. Kötülerin yarattığı bir felaket… Terör olayları dünyanın her yerinde aynıdır, adil değildir…

* Vücudunuzu kaplayan beyaz lekelerle ne zaman barıştınız?
– Uzun yıllar önce… Lekelerimle barıştım ve her geçen gün kendimi daha çok sevdim.

* Peki siz kaç yaşındayken ortaya çıktı bu hastalık?
– 4… Vücudumda lekeler çıkınca annem beni doktora götürmüş. Doktor, Michael Jackson’ın hastalığı olarak da bilinen vitiligo teşhisi koymuş.

* İlk gençlik yıllarınızda bile bunu sorun etmediniz mi?
– O tabii ki sıkıntılı bir dönemdi. Okulda arkadaşlarım benimle sürekli dalga geçerdi. Zaten sonunda bu zorbalığa daha fazla tahammül edemedim ve okulu bıraktım.

* Bu da hayatınızın dönüm noktası oldu…
– Evet, yarışmayla dikkatleri üzerime çektim. Yarışmanın ardından kariyer basamaklarını hızla tırmandım. 2015 New York Moda Haftası’nda da podyumdaydım. Öyle sanıyorum ki, kusurlarla da güzel olunabileceğini herkese kanıtladım.

VİTİLİGO NEDİR?

Vitiligo, deride ve mukozalarda “beyaz lekelerle seyreden” bir cilt hastalığıdır. Deriye renk veren hücrelerde hasar vardır ve buna bağlı olarak hasarın bulunduğu bölgede beyaz renkte yamalı bir görünüm oluşur. Hastalığın seyri kişiden kişiye değişir. Bazıları çok hızlı yayılırken, bazıları uzun yıllar aynı şekilde kalır. Stres, hastalık ve travmalar ise hastalığı hızlandırır. Oluşumuyla ilgili bazı teoriler olsa da sebebi kesin olarak bilinmemektedir.

M ODA HABER

Yorum Yaz


.