Ceylan’a Telegraph’dan 4 yıldız

Cuma, Mart 16, 2012, 23:09
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

The Daily Telgraph, Nuri Bilge Ceylan’ın “Bir zamanlar Anadolu” filmine dört yıldız vererek filmi esrarengiz, kusursuz bir şekilde çekilen bir polisiye drama olarak niteledi.

Yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın Cannes Film Festivali’nde “Büyük Jüri Ödülü” aldığı filmi “Bir zamanlar Anadolu” İngiliz basınında geniş yer buldu.

The Daily Telgraph gazetesi, dört yıldız verdiği filmi esrarengiz, kusursuz bir şekilde çekilen bir polisiye drama olarak niteledi. Finacial Times gazetesi ise, filmin bir gerilim filmi olarak heyecanlandırmadığını belirterek, “Eğer aceleniz varsa bu filmin yanından geçmeyin. Eğer aceleniz yoksa her nerde olursa olsun gidin. Hayatınızı değiştirebilir” yorumunu yaptı.

The Daily Telgraph gazetesi, “Bir zamanlar Anadolu” filmine 4 yıldız vererek, “Türk yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın Bir Zamanlar Anadolu’su esrarengiz, kusursuz bir şekilde çekilen bir polisiye drama” dedi.

Filmin konusuna da yer veren gazete, Uzaklar ve İklimler filminin yönetmeni Nuri Bilge Ceylan’ın öncekinden bile daha fazla görkemli bir tutkuyla burada çekim yaptığını belirterek, filmlerindeki iç içe geçmiş karakterler hakkında gösterişli ve ustaca bir şeyler olduğunu yazdı.

Finacial Times gazetesi, yaptığı haftanın 5 film eleştirisi arasında yer alan “Bir zamanlar Anadolu” filmine ilişkin, “Bir zamanlar Anadolu’nun ödüllü yönetmeni Nuri Bilge Ceylan’dan (Uzak, Üç Maymun) bir drama, gerilim, polisiye filmi. Bir gerilim filmi olarak heyecanlandırmıyor ya da sadece film sevenlerin ruhunun bir parçası değil. Bir polisiye olarak hemen hemen hiç ilerlemiyor. İki saatten daha fazla bir sürede cinayet soruşturması ekibi tepelerde geziniyor ve günlerce gecelerce köyler geçiyor itiraf eden katilin yardımıyla gömülmüş bir ceset arıyorlar” diye yazdı.

Yönetmen Nuri Bilgi Ceylan’ın “Bir Zamanlar Anadolu”da filmiyle Cannes Film Festivali’nden “Büyük Jüri Ödülü” aldığına da değinen gazete, “Hiçbir şey olmuyor herkes konuşuyor. Karakter zaman ve şansla ortaya çıkıyor. Eğer aceleniz varsa bu filmin yanından geçmeyin. Eğer aceleniz yoksa her nerde olursa olsun gidin. Hayatınızı değiştirebilir” yorumunu yaptı.

CUMHURİYET

Yorum Yaz


.