Ceviz’in derdine alternatif tıp derman oldu

Salı, Aralık 27, 2011, 0:01
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Veteriner Mehmet Gürol Aslan nükleer tıp ve akupunkturla felçli hayvanları tedavi ediyor. Hastalarından biri de Ceviz. 35 gün öncesine kadar yürüyemeyen Ceviz artık koşabiliyor.

Çok sevdiğiniz kediniz ya da köpeğinize otomobil çarptığını ve artık onun felç olduğu için arka bacaklarının tutmadığını öğrendiğinizde ne hissedersiniz? Muhtemelen çok üzülür, evcil hayvanınızı  iyileşmesi için veteriner veteriner dolaştırırsınız. Veteriner Mehmet Gürol Arslan, uyguladığı özel tedavi yöntemleriyle bugüne kadar çok sayıda felçli hayvanı ayağa kaldırmayı başardı. Nükleer tıp, radyoaktif izotop, ozon tedavisi, akupunktur ve özel bir fizik tedavi tekniğiyle yüzme terapisini kullanan Arslan, 50 günlük kür sonrası hayvanların eski haline döndüğünü söylüyor.

Arslan’ın bu işe gönül vermesi başına gelen kazayla başlamış: “Kazada sağ elimin parmakları kesildi. Sonra ameliyatla dikildiler ancak his yoktu. Mesleğimin başındaydım ve bir daha ameliyat yapamayacağımı düşünmek beni çok üzüyordu. Dünyada sinir ve kas hastalıklarının tedavisinde kullanılan yeni teknolojileri  araştırmaya başladım. Öğrendiğim 30’dan fazla tekniği denedim ve elimi kullanmaya başladım. Ardından bu deneyimimi hayvanlar üzerinde uyguladım ve özel bir tedavi yöntemi buldum.”

Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından felçli hayvanların kendisine getirildiğini söyleyen Arslan “Hayvanların büyük çoğunluğunda başarılı sonuçlar alıyoruz. Elbette hepsini iyileştirmek mümkün değil. Felcin oluşum şekli önemli. Sorun beyinden kaynaklanıyorsa, yapılabilecek bir şey yok. Ayrıca hatalı bir omurga operasyonu yapıldıysa müdahale edemiyoruz. Bana gelen hasta sahiplerine baştan söylüyorum, ‘Köpeğiniz iyileşebilir ya da iyileşemez.’ İyileşme umudu varsa tedaviye başlıyoruz” diyor.

35 gün sonra yürümeye başladı

Arslan’ın şu an tedavi ettiği hastalardan biri Golden Retriever cinsi Ceviz… Trafik kazası sonucu iki bacağı ve kalça kemiği kırılan, bel omuru hasar gören Ceviz, uzun yıllar tedavi gördü ama yürüyememişti. Arslan, 60 gün sürecek tedavinin 35’inci gününde Ceviz’in yürümeye başladığı müjdesini veriyor.

STAR

Yorum Yaz


.