Cemil İpekçi’den Beyaz Düşler

Perşembe, Mart 15, 2012, 23:51
Alışveriş | Moda kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Moda dünyasının duayeni olarak kabul edilen ve kendi tarzı ile bir marka haline gelen Cemil İpekçi geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği “Beyaz Düşler” adlı defilesi ile sosyal sorumluluk projelerine verdiği desteği bir kez daha göstermiş oldu!..

“Moda dünyasında tasarım, tasarımcı, model ya da ne olursanız olun, siz de her sosyal sorumluluk projesinin içinde yer alabilirsiniz, benim yaptığım tek şey insanlara yardımcı olmak ve sanatımı bu yönde icra etmek”. Cemil İpekçi bu sözleri ile koleksiyon sunumlarını her defasında neden bir proje kapsamında gerçekleştiriyor olduğunun altını çiziyor.

Meslek hayatında 40. yılını geride bırakan Cemil İpekçi, 1972 yılından itibaren körlerin eğitilmesi, rehabilite edilmesi, işyerlerine yerleştirilerek verimli hale getirilmeleri ve bunlara paralel olarak körlüğün önlenmesi doğrultusunda kamuoyu oluşturulması amacıyla çalışan Altı Nokta Körler Vakfı yararına düzenlediği defilesinin temasını “Beyaz Düşler” olarak belirlemesinin amacını da; “Herkesten bir parça yansıtabilmek adına bu koleksiyonumun adını Beyaz Düşler koydum, benim için herşeyden önemlisi düşlerdir ve görme engelli insanların bile rüyalarında en güzel şeyleri görebildiğine inanırım” diyerek belirtiyor.

Cemil İpekçi defile podyumunda, 60 gelinlik ve kına elbisesi ile 25 damatlıktan oluşan ilk hazır gelinlik koleksiyonunu çok özel bir defile sunuldu. İpekçi’nin defilesi Altı Nokta Körler Vakfı yararına Sheraton Maslak Otel’de gerçekleştirildi, defilede iki görme engelli model; Evren Doğru, eşi Özgür Doğru’da podyuma çıkarak, davetlilere ne kadar yetenekli olabileceklerini kanıtladılar.

Beyaz Düşler defilesi podyumunda ayrıca moda ve sanat dünyasının yakından tanıdığı isimlerde Cemil İpekçi gelinlikleri ile yürüdü. Bu isimler arasında Billur Kalkavan, Pınar Aylin ve Deniz Pulaş vardı.

Defile sonrasında ilk kez hazır gelinlik koleksiyonunu tanıtan Cemil İpekçi davetlilere Erkek hazır giyim koleksiyonunun da hazırlandığının müjdesini verdi. Bahar aylarında yeni projeleri ile takip edeceğimiz Cemil İpekçi, sosyal sorumluluk projeleri için de desteğinin her daim süreceğini belirtereki, defilesinin kapanışını yaptı.

KAYNAK : MİLLİYET

Yorum Yaz


.