Çatlak Topuk Tedavisi

Pazar, Ağustos 23, 2015, 19:10
El ve Ayak Bakımı kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Topuk Tedavisi

Kadınlar güzel ve bakımlı ayakları olsun istemektedir. Ölü deri ve çatlamış topukları olan biri nasıl kötü hisseder düşünün aynı zamanda çatlamış topuklar ağrılı ve rahatsız edici de olabilir. Bazen sorun kanamaya kadar bile gidebilir
Bakımlı bir ayak bakımı ve çatlak topuklar için kullanabileceğiniz ve sorununuza çare olacak inanılmaz bir solüsyon ile buradayız.. Bu solüsyon ile topuklarınız yumaşayacak, sorunlu ayak çevrenizi de yatıştırır..
Karbonat
Evde hazırlayacağınız bu tedavi yöntemi ile çatlak topukları tedavi edebilirsiniz.. Bu ev yapımı çatlak tedavi edici için kullanacağınız malzeme kabartma tozu..
İhtiyacınız Olacak Malzemeler
Sıradan kabartma tozu 3 yemek kaşığı
5 litre su
Nasıl Yapılır..
Sıcak suyun içine kabartma tozu atın ve çözülmesini bekleyin..
İyice birbirlerine karıştığından emin olun..

Bundan sonra, bu hazırladığınız karışımla ayaklarınızı ıslatın..
Yaklaşık 15 dakika ayaklarınızı dinlendirin..
15 dakika sonra, bir ponza taşı alıp ayaklarınızı ovun..
Bu ayaklarınızı gevşek ölü derisini kaldırmaya yardımcı olacaktır..
Şimdi ayaklarınızı yıkayın ve silin
Herhangi bir besleyici ayak bakım kremi ile ayaklarınızı ovun..
Ayaklarınızı kapalı ve bir süre korunması için pamuk bir çift çorap giyin..
İdeal en iyi sonuçlar için bir gecede çoraplı uyuyun..

Ayaklarınızın üzerinde görünür bir fark görmek için ertesi sabah uyandığınızda sonuç görebilirsiniz ancak kesin ve etkin bir tedavi için en az 5 ila 7 gün boyunca bu ilacı her gün tekrarlamanız gerekir. Sonrasında 1 hafta ara vererek 3 kez uygulamanız gerekiyor..
Eğer doğru yapılırsa, bu sizin topuklarınız üzerindeki çatlakları tedavi eder ve onları pürüzsüz ve yumuşak görünmesini sağlayabilirsiniz.. Ayak banyosu için çözüm hazırlarken soda, bir çorba kaşığı tuz ve biraz  sıvı sabun  ekleyebilirsiniz. Bu maddelerin eklenmesi topuk çatlakları içindeki sıkışan kiri ve tozu temizlemenize yardımcı olacaktır..

Neden Kabartma Tozu
Kabartma tozunun antiseptik özellikleri ile suyun etkisi ile birlikte ayaklarınızın üzerindeki sertliğini azaltır. Bu etki ölü hücreleri ortadan kaldırarak cildinizi yatıştırır..

KAYNAK : kadinlarsitesi.com

Yorum Yaz


.