Canlı çiçeklerden dekorasyon önerileri

Pazar, Mayıs 29, 2016, 23:47
Çiçekler kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Canlı çiçekler, saksı çiçekleri evinizin her köşesini canlandırmak için birebir.

Eski çiçek sulama kaplarına hayat verin

Kullanmadığınız bir sürahiye veya çiçek sulama kabınızı uyumlu renklerle yan yana koyup güzel bir dekor elde edebilirsiniz.

Masanız için şık bir kompozisyon

Yemek masanızın ortasını dolgun yapraklı çiçeklerle ya da renkli küçük çiçeklerle sıra sıra döşeyerek yemeklerinizi renklendirebilirsiniz.

Boş şişeler

Alışılmadık bir yöntem daha. Boş kalan cam şişelerinizi atmak yerine içlerine birer dal çiçek bırakarak hoş görünümlü bir süs haline getirebilirsiniz.

Tahta kutulardan çiçek rafları

Tahta kutu olmasa bile herhangi bir kutuyu saksılarınız için raf haline getirebilir, kır evlerinize, yazlıklarınıza veya teraslarınıza çiçekler için daha çok yer açabilirsiniz.

Eski şişelerden vazo koleksiyonu

Evinizi dekore etmek istiyorsunuz ama çok vaktiniz yok. Öyleyse basit şeylerden başlayın. Etrafınızda kullanmadığınız boş bekleyen şişelerden, kutulardan faydalanabilirsiniz.

Çay fincanlarınızda çiçekler açsın

Kaktüs, saksı çiçeği, baharat yetiştirmek için birebir yöntem. Aynı zamanda çay partilerinizde ortama uyum sağlaması açısından da denemeye değer.

Tatlı el yapımı bir vazo

Şeker kamışlarının güzel görüntüsüyle bir buket kırmızı güllerinizi veya karanfillerinizi birleştirebilirsiniz. Şekerleri yiyebilecek çocuklarınız varsa onun yerine kalem veya herhangi bir şey de tercih edebilirsiniz.

Lastik bottan çiçek vazosuna

Yağmurlu bir güne biraz gün ışığı ekleyin. Renkli lalerinizi yağmur botlarınızın içine yerleştirip iç açıcı bir dekor elde edin.

Her şey vazo olabilir

Çeşitli çiçekler vazo olmayan şeyler içine çok yakışır ve pozitif bir hava katar. Buz kovası, hediye kutusu, porselen kalıplar vs.

Simyacı stili

Boş parfüm şişelerinden yapacağınız vazolar banyonuza ya da yatak odalarınıza hoş bir hava katabilir.

Ağaç dalları

Kayısı veya kiraz çiçekleri evinize doğrudan bahar havası getirir. Bir şişeye koyacağınız tomurcuk açmaya başladığında güzel kokular evinizi sarmaya başlayacaktır.

Örgü sevenlere

El örgüsü kılıflar saksılarınıza sıcak ve sevimli bir hava katacaktır. Güzel bir dizayn için örgü örmeyi öğrenmeye değebilir.

Renkli sularda açan çiçekler

Camdan bir vazoyu değişik kullanmanın bir diğer yolu. Beyaz bir çiçeği cam vazonuzdan görünecek renkli suyla eşleyebilir, hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

Cam Kavanozlar

Sıradan bir cam kavanozu yepyeni bir vazoya çevirebilirsiniz. Herhangi bir tekstil malzemesiyle dekore ederek çiçeklerinize, kaktüslerinize sıcak görünümler katabilirsiniz.

Yumurta kabuğundan vazo

Yumurta kabuklarınıza koyacağınız küçük renkli çiçekler hem masanızı renklendirecek hem de evinize canlı bir hava katacak.

Yatakodalarınız için hoş bir görünüm

Bardak içindeki ufak buketiniz romantik bir ortam oluşturmak için size yardım edecektir. Çok fazla çiçek yerine, bir büyük çiçek ve yanlarına küçük dokunuşlarla bu havayı yakalayabilirsiniz.

Konserve çiçekler

Hafiftirler ve evinizin herhangi bir yerinde kullanmak için idealdir.

Beyaz çiçekleriniz beyaz vazolarda

Tek renkli kompozisyonlar daima şık görünür, özellikle temiz görünüyorlarsa.

Buketlerin ikinci hayatı

Sapları kopmuş çiçeklere geniş bir kase içine su doldurarak yeniden hayat verebilirsiniz, böylece onlar daha uzun yaşar siz de evinizi hareketlendirmiş olursunuz.

Çiçek sepeti

Sepet içindeki herhangi bir ot veya çiçek evinize samimi bir hava katar.

Çakıl taşları

Cam kavanozlarınızın, vazolarınızın diplerini çakıl taşlarıyla ve deniz kabuklarıyla doldurmak da vazolarınızın bilindik tarzından çıkmasına izin verir ve evinize güzel bir hava katar.

Çorba yerine çiçek

Uzun zamandır unuttuğunuz çorba kasenizi kullanma zamanı geldi. Özel günlerde yapacağınız gösterişli bir buketle birlikte evinize hoş ve samimi hava katabilirsiniz.

Kafes içindeki çiçek tarihı

Kafesinizin tepesine koyacağınız renkli çiçekler muhteşem bir görüntü ve dekor yakalamanızı sağlayacaktır.

KAYN AK : haberturk.com

Yorum Yaz


.