Buzdolabına konulmayacak yiyecekler

Salı, Şubat 21, 2017, 23:15
Mutfak kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

 

Ekmeği, yeşil fasulyeyi, kahveyi buzdolabında saklıyorsanız hata yapıyorsunuz! İşte buzdolabına koymamanız gereken yiyecekler…

Avokado

Buzdolabına konulan avokado nemini kaybeder. Bu nedenle avokadoları bir meyve kabında saklamak en doğrusu olacaktır.

Patates

Patatesleri 7 °C’nin altındaki bir sıcaklıkta saklamak onların tadını kaçırmasına neden olur. Bu yüzden patateslerinizi buzdolabına koymak yerine serin bir yerde saklayın.

Çikolata

Çikolatayı buzdolabına koymanız onun lezzetini kaybetmesine neden olur.

Tropikal meyve

Buzdolabına konulan tropikal meyveler çabucak çürümeye başlar ve faydalarını kaybederler. Onları birkaç kat havlu kağıtla sarın ve kuru, karanlık bir yerde saklayın.

Fesleğen

Buzdolabı, fesleğeni saklamak için ideal bir yer değildir. Buzdolabına konulan fesleğen daha hızlı solar. Fesleğeni bir bardak suda saklamak daha doğru olacaktır.

Yeşil fasulye

Yeşil fasulyeyi buzdolabına koymak onun faydalarını kaybetmesine neden olacaktır. Taze fasulyeleri dondurabilir ve bu sayede yıl boyunca lezzetini kaybetmeden tüketebilirsiniz.

Kahve

Buzdolabında asla kahve tutmamalısınız çünkü diğer yiyeceklerin kokuları kahveye sinebilir ve bu da kahvenin tadını kaybetmesine neden olur. Kahveyi serin ve karanlık bir yerde saklayın.

Soğan

Buzdolabındaki nem soğanların yumuşamasına neden olur. Ayrıca aşırı nem zararlı bakterilerin ve küfün oluşmasını kolaylaştırır.

Zeytinyağı

Zeytinyağını 12 – 16 °C’de saklamalısınız. Buzdolabı zeytinyağı saklamak için uygun değildir.

Bal

Soğuk ve nem, balın kristalleşmesinin hızını artırır. Sonuç olarak buzdolabında saklanan bal tadını ve faydalarını kaybedebilir.

Domates

Soğuk hava olgunlaşma sürecini durdurduğundan buzdolabı, domatesler için iyi bir saklama alanı değildir.

Ekmek

Bazı insanlar ekmeği buzdolabında saklamanın onu taze tutmak için en iyi yol olduğunu düşünürler. Ancak bu pek doğru değildir. İhtiyacınızdan fazla ekmeğe sahipseniz onları fırınlayabilirsiniz.

Patlıcan

Patlıcan soğuğa karşı oldukça hassastır. Buzdolabında saklanan patlıcan yumuşar, bu yüzden onları oda sıcaklığında tutmak daha doğrudur.

KAYNAK : haberturk.com

 

Yorum Yaz


.