Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Salı, Mayıs 16, 2017, 21:05
Vücut ve Cilt Bakımı kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Buz Lazer Epilasyon, çok daha hızlı ve bu nedenle çok daha acısız.

Buz Lazer Epilasyon, bir diode – ütüleme lazer epilasyon sistemi olarak günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Acısız ve kısa sürede etkili şekilde istenmeyen tüyleri yok etmektedir. Buz lazer, diode lazer teknolojisi prensibi ile çalışmaktadır. Dalga boyu 810nm olmaktadır. 2009 senesinde lazer epilasyonlar ütüleme teknolojisi ile getirilmiş idi.

2014 senesinin sonunda Alma Lasers, buz lazerleri geliştirmiştir. Soprano ICE lazerin cihaz başlığı, buzlu bir sisteme sahiptir. Buz lazer epilasyon adı da işte bu başlıktan gelmektedir. Bu faktörlerin dışında lazer epilasyon tüm vücuda uygulama süresi ortalama 35-40 dakikadır. Bu lazerlerin başlık uçları 2×1 genişliğinde üretildiği için acı ve ağrı hissi, sıcak taş masajı uygulamasına benzetilebilir.

Buz Lazer Epilasyonun özellikleri ve avantajları ise:

Buz lazer epilasyon yaz – kış, her mevsim uygulanabilen bir yöntemdir.
Buz lazer epilasyon farklı cilt tipleri için aynı başarı oranı ile uygulanabilmektedir.
Buz lazer ile yaklaşık olarak tüm vücudun epilasyona tabii tutulması 35-40 dakika sürer. Yani tüm vücut için kısa sürede başarı sağlanmaktadır.
Kıllar, buz ile dondurulduğu için acı ve ağrı minimum seviyededir.
Bu lazer epilasyon işlemi yaklaşık olarak 4-6 seans sürmektedir.
Buz lazer epilasyon yöntemi FDA (Food & Drug Administration) tarafından onaylıdır.

Ütüleme Buz Lazer Epilasyon Sistemi Nedir?

Ütüleme epilasyon uygulamasında atışlar sık sık gerçekleştirilir. Bu şekilde kıl kökleri yavaş bir şekilde ısı tarafından yükseltilir. İnce bir tabaka olan epidermis bölgesi yoğun ve sık atışların aralarında soğutulur. Cihazların özelliği olan kontak soğutma ağrı ve acıyı minimize duruma indirmektedir. Bunun dışında deriye etki etme seviyesi stabilleştirilir. Uygulanan epilasyon yöntemi ütü yaparkenki işlem ile benzer durumdadır. Bundan dolayı da bu yöntemin adı ütüleme olmaktadır.

Buz Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Buz lazer epilasyonun uygulama yöntemi diode lazerler ile aynıdır. Kişi, epilasyonun yapılacağı gün ya da öncesinde tüylerini jilet ile kısaltmalıdır. Uygulanacak bölgeye göre merkezdeki ekip sizi bu konuda kişiyi yönlendirecektir.

KAYNAK : f5haber.com

Yorum Yaz


.