Bülent Ersoy’dan kürk protestosu!

Salı, Şubat 27, 2018, 20:39
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Hayvanseverler tarafından, uzun süre kürk giydiği için eleştirilen Bülent Ersoy, artık kürk giymeyeceğine dair söz vermişti.

Ancak Bülent Ersoy katıldığı basın toplantısında yeniden kürk aldığını söyledi.

“CİĞERLERİMİ HİÇ ÜŞÜTMEMEM LAZIM”

Bülent Ersoy basın toplantısında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Millet gibi yalan konuşmuyorum. Giyenler sahte deyip geçiyorlar gazetecilere, ama yalan söylüyorlar. Ben de protesto ediyorum kürk giyerek. Kürk giymemeye söz verdim, medyada görüyorum ki herkes şakır şakır kürk giyiyor. Herkesin giymesi de beni bağlamıyor tabii ama, ciğerlerimi hiç üşütmemem lazım, yeniden giyme nedenimin birincisi o.

“HAYVANLAR İÇİN KANUN ÇIKINCAYA KADAR…”

“İkincisi ve en önemlisi de kanun koyucular bu kadar söylenildi ama, hayvanlara yapılan eziyetin kabahatlar kanunundan çıkarılarak, ceza kanununa girmesi konusuna ilgisiz ve duyarsız kaldılar. Tek bir cümleyle zulme karşı gelebilirlerdi!

Görüyorum ki bu kanun çıkarılmıyor, çıkarılacağından da ümitli değilim. Kediyi tekmeleyen asker beyi gördük, belediyelerin sokak hayvanlarına yaptıklarını gördük. Hayvan beslemiyorum ama insanım, insan olarak üzüntü duyuyorum. Ben de siz hayvanlar için bu kanunu çıkarıncaya kadar yeniden giyeceğim” dedi.

KAYNAK : f5haber.com

Yorum Yaz


.