Bu yiyecekler saç dökülmesini önlüyor!

Pazartesi, Şubat 15, 2016, 19:20
Saç Bakımı kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Saçlarınızın dökülmesini önleyen yiyecekler arasında ıspanaktan havuca mutfağımızda bulunan birçok sebze bulunuyor.

Erkeklerin korkulu rüyası olan erkeklerde saç dökülmesini önlemek için bir çok farklı yol var. Bitkisel yolla ve ya saç dökülmesi tedavileri ile saç dökülmesini önleyebilirsiniz. Fakat bunlardan en uygun maliyetli ve risksiz olanı yediklerinize dikkat etmenizdir. Şimdi size önereceğimiz yiyecekleri tüketerek saç dökülmesini önleyebilir belki de tamamen dudurabilirsiniz!

1. Kuruyemiş

Sağlık için saçlar Omega-3 yağ asitlerine ihtiyaç duyar. Kuruyemişlerdeki Omega-3 saçları korurken çinko da dökülmesi engeller.

2. Zeytinyağı

Zeytinyağı iyi bir E vitamini kaynağıdır. E vitamini saçları koruyan ve kalınlaşmasını sağlayan bir antioksidandır. Ayrıca hücrelerin sağlıklı gelişimi için önemlidir. Cildi nemli ve yumuşak tutar. Zeytinyağı saç köklerini nemlendirirken kırılmalara karşı da etkilidir.

3. Soya

E vitamini açısından zengin bir diğer besin de soyadır. Hemoglobin üretiminde önemli yere sahip olan demir soyada bol miktarda bulunur. Hemoglobin, kanda bulunur ve oksijenin taşınmasını sağlar. Yeterli hemoglobin olmadığında kan dolaşımının düzgün işlemesi mümkün değildir. Dolaşım sistemi düzgün çalışmadığında saç derisi saçların büyümesi için yeterli desteği alamaz.

4. Havuç

Gözlere olan faydasının yanı sıra havuç saçlara da iyi gelir. A vitamini sayesinde saçların sağlıklı ve parlak görünmesini sağlayan sebum üretimini destekler.

5. Tam Tahıllı Besinler

B7 vitamini içeren tam tahıllı gıdalar saçların dökülmesi ve grileşmesine karşı etkilidir.

6. Ispanak

B9 vitamini parlak ve sağlıklı saçlar için gereklidir. Yeterince alındığında saçlarınızın daha sağlıklı göründüğünü fark edeceksiniz.

7. İstiridye

Afrodizyak etkisiyle de bilinen istiridye çinko açısından da zengindir. Çinko, etkili bir antioksidandır ve saçları korur.

KAYNAK : haberturk.com

Yorum Yaz


.