Bu mankenler başka

Çarşamba, Kasım 20, 2013, 21:53
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Velvet D’Amour 21 yaşında manken olmak için ajansların kapısını çaldığında çok şişman bulunduğu için kabul edilmedi.


Oysa o zamanlar 1.70 cm boyunda ve 53 kilo ağırlığındaydı..


Sonunda hayal ettiği kadar ünlü bir mankene dönüştü. Üstelik 136 kiloluk görüntüsüyle.


John Galliano ve Jean Paul Gaultier gibi moda devlerinin defilesinde sahneye çıktı, Fransız Vogue dergisinde kapak kızı oldu.


2006’da çıktığı Gaultier defilesi ise onun kariyeri için yepyeni bir başlanğıç oldu. Velvet D’Amour, başına gelenleri bir tür kişisel devrim olarak nitelendiriyor. Şu anda 46 yaşında olan Velvet D’Amour, Gisele Bundchen, Heidi Klum gibi mankenlerin de çalıştığı ajansa kayıtlıymış. Ancak bir türlü onların istediği kadar kilo verememiş. O dönemi “53 kiloya kadar düştüm. Ama hala onlar için şişmandım” diyerek anlatıyor.


Velvet D’Amour, Paris’te açılan ve iri beden mankenlerin çalıştığı bir ajansa fotoğrafçı olarak başvurmuş. Ama ajans onu fotoğrafçı değil model olarak işe almış. “Bu gerçekten ironik. 38 yaşında ve 136 kiloydum. Manken olarak bir ajansla anlaşma imzaladım.”


Son olarak Bustle.com sitesine bir röportaj veren D’Amour,zayıf mankenleri de şu sözlerle eleştiriyor: “Bizim güzellik ikonu olarak kabul ettiğimiz kadınlar aslında hiç mutlu değil. Eğer onlar da mutlu değilse kim mutlu” diye konuştu.


Glamour Dergisi sıfır beden mankenlere inat vücutlarından utanmayan ve onları saklamaya “şişman” modelleri bir araya getirdi.


14’ünde modelliğe başladığında kilosunun neredeyse üçte birinden kurtulması söylenmişti Crystal Renn’e.


Zayıflamayı başardı ama mutsuz bir ‘süper ince kadın’a dönüşmüştü.
Diyet koladaki kalori bile kalbini hızlandırmaya yetiyor, depresif bir şekilde sürekli kilolarını düşünüyordu. “Daha fazla halsiz dolaşmaya dayanamıyorum” dediği anda zayıflık tutkusunu bir kenara bıraktı, kilo almaya başladı.


İhtiyaç duyduğu beden ölçüsünde olması gerektiğine karar verdi ve 40 bedene çıktı. Üstelik sevdiği moda sektöründen de kopmadı. Anılarını ‘Hungry’ (Aç) adlı bir kitapta derleyen Renn, moda sektörünün pompalaması yüzünden kiloları, sağlığı ve kendine güveni konusunda yürüttüğü mücadelesini anlatıyor.


Anansa Sims


Ashley Graham


Kate Dillon


Kate Dillon


Jennie Runk


Jennie Runk


Jennie Runk


Ünlü kadın dergisi Glamour, Eylül sayısı kapağına meslektaşlarına nazaran daha kilolu olan ve açıkça göbek kısmındaki yağları sarkan Lizzie Miller’ı koyarak yeni bir tartışma başlatmıştı.


Dergi fotoğrafın yarattığı etkiyi okuyucuların normal bir vücuda aç olmasına bağladı. Tartışmalardan Miller kazançlı çıktı. Yeni iş teklifleri alan Miller’ın ajansı modele kilo vermemesini söylemişti. 1.80 cm boyunda ve 80 kilo olan Miller kilosunun sağlıklı olduğunu düşünüyor.


Toccara Elaine Jones
Toccara Elaine Jones, Ashley Stewart, New York and Company, Target, Essencegibi dergiler için modellik yaptı. Çeşitli TV şovlarında ve video kliplerde boy gösterdi.


Charlotte Coyle
Charlotte Coyle de modellik ve oyunculuk yapıyor.

Maggie Yumi Brown


Maggie Yumi Brown
Maggie Yumi Brown, Kalın ve Seksi Süper odel yarışmasınıkazanınca şansı açıldı. O da modellik yapıyor.


Natalie Laughlin
Natalie Laughlin, New York’un ünlü Times Meydanı’na yerleştirilen bir reklam panosunda yer alan ilk büyük beden manken. Glamour dergisine bir çok kez kapak pozu verdi.

KAYNAK : milliyet.com.trYorum Yaz


.