Bu köşe kış köşesi!

Cumartesi, Kasım 16, 2013, 22:12
Ev Dekorasyonu kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Kış kapımıza dayandı. Evinizi, kış boyunca içinde uzun zaman geçirmek isteyeceğiniz davetkar bir mekana çevirmek hiç de zor değil

Buz gibi bir havada eve ulaşmak, dışarıda fırtınalar koparken evde sıcacık bir battaniyenin altında oturmak gibisi yok! Evinizi küçük birkaç dokunuşla kışın sizi sarıp sarmalayacak, içinden çıkmak istemeyeceğiniz bir mabede dönüştürebilirsiniz.

Duvar kağıdı
Evinizi kolay yoldan kış havasına sokmak istiyorsanız bir duvarı grafik etkili bir duvar kağıdıyla kaplayabilirsiniz. İstediğiniz etkiyi çok renkli olmayan, yaprakları dökülmüş ağaçla yaratabilirsiniz.

Kış sofrası
Evde daha sık dostlarınızı ağırlayacağınızı düşünerek sofranıza yeni dokunuşlar yapın. Renkli masa örtüleri ve bunlara uyumlu servisler ile şık kış sofraları hazırlanabilir.

Halı ve kilimler
Halı ve kilimler, sıcaklık duygusunu en güzel gösteren parçalar. Yemek masasının altı ve kanepenin önü, küçük ve renkli kilimler için ideal yerler olacaktır.

Yatak odası
Hiç yataktan çıkmak istemeyeceğiniz soğuk kış günleri olacak. Hafta sonunda, zamanınız müsait olduğunda uzun uyku keyfi yapmak istediğinizde keyfinizi yarım bırakmayacak detayları planlamalısınız. Yatakta tepsiyle kahvaltı, yatağınızda gazete, dergi okuyabilmeniz için gerekli ışık düzeni gibi detayları unutmayın!

Koltuk şalı ve battaniye
TV karşısında ya da kitap okurken hareketsiz kaldığınızda üşümeye başlarsınız. İmdadınıza sıcacık bir battaniye koşar. Polar ya da akrilik battaniyeleri tüylendiği ve sentetik oldukları için tercih etmiyorum. Yün bir battaniyeden daha güzel bir his olamaz!

Bacasız şömine
Şömineniz varsa şanslısınız. Kış boyunca alev alev yanan bir şöminenin içinizi ısıtan etkisi, başka hiçbir şeyle karşılaştırılamaz. Ama şömineniz yoksa da üzülmeyin. Şömine, baca, şömine odunu gibi şeylerle uğraşmadan o sıcaklığı elde edebileceğiniz bacasız, bioetanollü şömineler var. Bir tane edinip kış boyunca keyfini sürebilirsiniz.

Okuma köşesi
Okuma köşenizde daha çok vakit geçireceğiniz için rahat olmasını sağlayın. Koltuğunuzun önünde ayağınızı uzatabileceğiniz bir puf bulundurun. İyi bir okuma ışığı da şart. Diğer mevsimlerde daha çok ışık elde etmek için pencerenin önündeki okuma koltuğunuzun yerini değiştirebilirsiniz. Pencereden gelmesi muhtemel hava hareketlerinden kendinizi koruyacağınız gibi değişiklik yapmış olacaksınız.

Mutfak aksesuvarları
Kış ayları bitki çayları, börekler, sıcacık çorbalar ve kestane kebabı çağrıştırıyor bana. Büyük fincanlar, kepçeler, fırın tepsileri… Yaz boyunca ihmal ettiğiniz kışlık mutfak aksesuvarlarınızı henüz kış bastırmamışken tamamlayın.

Banyo keyfi
Doldurabileceğiniz bir küvetiniz varsa, banyo köpükleriyle sınırsız banyo keyfi yapmanız mümkün ama yoksa da üzülmeyin. Mumlar ve renkli aksesuvarlarla banyonuzu içinizi ısıtacak bir mekana dönüştürebilirsiniz.

Yorum Yaz


.