Bu hafta vizyona girenler

Perşembe, Ocak 2, 2014, 20:44
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Bu hafta 2 yerli 2 yabancı toplam 4 film vizyonda seyircilerle buluşuyor.

Oldboy (İhtiyar Delikanlı)

Güney Kore sinemasının kültlerinden olan 2003 yapımı ‘Oldeu Boi’ filmi Amerikalı yönetmen Spike Lee tarafından tekrardan çekilerek Hollywood’a uyarlandı.

20 yıl özel bir otelde alıkonulan bir adamın; 20 yılın sonunda hiç bilmediği düşmanını arayıp intikam alma mücadelesini konu alıyor. Bu yorucu ve dramatik serüvende onu hiç beklemediği gerçekler derinden etkileyecek, intikam hikayesi farklı boyutlarda kendini gösterecek.

Filmde usta oyuncu Josh Brolin, atmosferi çok daha güçlü ve güzel hale getirirken, yapımın dokusunu olumlu yönde etkiliyor.

Yönetmen: Spike Lee

Oyuncular: Josh Brolin, Elizabeth Olsen, Samuel L. Jackson, Pom Klementieff

Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı (The Secret Life of Walter Mitty)

Ben Stiller’ın yönetmenliği ve başrolü üstelendiği yapım James Thurber’ın yazdığı bir hikayenin sinemaya uyarlanması. Ben Stiller’a filmde Kristen Wiig, Jon Daly ve Kathryn Hahn eşlik ederken Sean Penn de küçük bir rolde karşımıza çıkacak.

Ünlü bir dergide fotoğraf arşivcisi olarak çalışan Walter’ın hayalindeki kadın, gerçekte vücud bulup karşısına çıkınca hayatı değişecek ve tüm fantastik hayalleri gerçek olmaya başlayacaktır. Bu hayaller silsilesi içinde Walter işini kaybetmemek için dergisinin son sayısında yayınlamak üzere kullanılacak fotoğrafı ararken hayatının aşkına da kalbini açmak için fırsat kollayacaktır.

Yönetmen: Ben Stiller
Oyuncular: Ben Stiller, Kristen Wiig, Jon Daly

Halam Geldi

Diyarbakır kökenli 3 genç kızın dramatik ‘zorla evlendirilme’ durumunu tüm gerçekliğiyle gözler önüne seriyor. Film, “çocuk gelinler” gerçeğini beyazperdeye taşıyor. Çocuk gelinlerin uzaktan uzağa seyrettiğimiz dramını, akraba evliliğinden doğan engelli çocukların yaşamını çocukların gözünden anlatan film, aynı zamanda sosyal sorumluluk projesi olarak hayat buluyor.

50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde özel bir gösterimle galası yapılan filmin senaryosu, gazeteci Evrim Kanpolat’ın tanık olduğu gerçek bir olaydan alıntı.

Yönetmen: Erhan Kozan

Oyuncular: Miray Akay, Melisa Celayir, Melis Kara

Kusursuzlar

Lale ve Yasemin adındaki iki kız kardeş, kafa dinlemek için anneannelerinin yazlık evine çekildikten sonra birbirleriyle yüzleşirler ve planlanmayan şekilde geçmişin birikimlerini anlatarak eteklerindeki taşları dökerler.

Beraber geçirdikleri süre boyunca, geçmişten gelen ve halen kanayan yaralar peşlerini bırakmayacaktır.

İlk uzun metrajlı işi olan Canavarlar Sofrası filmiyle iyurt dışı ve yurt içi pek çok ödül alan Ramin Martin’in ikinci uzun metrajlı işi, yine aile odaklı bir dram öyküsünü konu alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda İpek Türktan, Esra Bezen Bilgin, Elif Tasçıoğlu, Suna Selen ve Mehmet Ali Nuroğlu gibi isimler yer alıyor.

Yönetmen: Ramin Martin

Oyuncular: İpek Türktan, Esra Bezen Bilgin, İbrahim Selim

KAYNAK : ENSONHABER

Yorum Yaz


.