Bu hafta vizyona giren filmler

Pazartesi, Kasım 4, 2013, 1:31
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

THOR: KARANLIK DÜNYA (THOR: THE DARK WORLD)

Yönetmen: Alan Taylor
Oyuncular: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Christopher Eccleston

İnsanlığı ve dünyayı kurtaran Thor (Chris Hemsworth) şimdi çok daha büyük bir tehlike ile karşı karşıyadır… Malekith’in (Christopher Eccleston) liderliğindeki karanlık güçler, tüm evreni ele geçirmek üzere saldırıya geçmiştir. Bu zorlu mücadelede üvey kardeşi Loki’nin de yardımına başvurmak zorunda kalan Thor, bir kez daha dünyayı kurtarmaya çalışırken bir yandan da sevgilisi Jane Porter’ı (Natalie Portman) da tehlikeden uzak tutmaya uğraşır.

FRANCES HA

Yönetmen: Noah Baumbach
Oyuncular: Greta Gerwig, Mickey Sumner, Michael Esper, Adam Driver

Frances bir dans kumpanyasında çırak olarak çalışsa da bir dansçı değildir. Büyük ve teferruatlı hayalleri olmasına rağmen, New York’ta yaşamanın ekonomik zorluklarından o da payını almaktadır. Oda arkadaşı Sophie’yle de araları bozulduğunda, henüz adım attığı yetişkinler dünyası Frances için iyice şaşırtıcı bir hal alır. Woody Allen’ın Manhattan’ını hatırlatan nefis siyah-beyaz görüntüleri, Greta Gerwig’in akıldan çıkmayacak doğaçlama anlarla dolu performansı, Frances Ha’yı senenin en büyüleyici seyirliklerinden biri yapıyor. Frances’in yersiz yurtsuzluğunu vurgulamak için sürekli değiştirdiği ev adreslerinin etrafında kurulan bu gösterişsiz başyapıtın yaratıcılığı hiç tükenmiyor. Filmin senaryosunu Noah Baumbach’la birlikte kaleme alan Gerwig’in de bir röportajında dediği gibi, Frances Ha melankolik bir neşe yakalamaya çalışıyor.

KAHRAMAN İKİLİ (FREE BIRDS)

Yönetmen: Jimmy Hayward
Seslendirenler: Owen Wilson, Woody Harrelson, Dan Fogler

Şükran Günü’nde Hindi Reggie’nin hayatı, ABD Başkanı’nca bağışlanmıştır. Özgürlük savaşçısı Jake, mutlu mesut yaşayan Reggie’yi önemli bir görev için işbirliğine zorlar. Amaçları, zamanda yolculuk yapıp ilk yılbaşı yemeğine geri dönmek ve hindiyi geleneksel menüden çıkarmaktır.

ACEMİ GLADYATÖR (GLADIATORI DI ROMA)

Yönetmen:
Iginio Straffi
Seslendirenler: Luca Argentero, Laura Chiatti, Julianne Hough

Pompei’deki patlamadan kurtulan Timo, Roma Gladyatör Akademisi’nin kurucusu General Chirone tarafından evlat edinilir. Dövüş ve gladyatörlükle alakası olmayan Timo, General’in kızı Lucilla’ya aşıktır. Ancak Lucilla, İmparator’un yeğeni ve usta bir gladyatör olan Cassio ile evlenecektir. Lucilla’nın kalbini kazanmayı aklına koyan Timo, usta bir gladyatör olmak için her şeyi göze alır.

LAST VEGAS

Yönetmen: Jon Turteltaub
Oyuncular: Robert De Niro, Michael Douglas, Morgan Freeman

Billy (Michael Douglas), Paddy (Robert De Niro), Archie (Morgan Freeman) ve Sam (Kevin Kline), çocukluklarından beri sıkı arkadaştır. Billy, 60’ını devirmiş gruptaki tek müzmin bekârdır ve şimdi yarı yaşındaki sevgilisiyle evlenmek üzeredir. Arkadaşları ona Las Vegas’ta bekarlığa veda partisi düzenlemeye karar verir. İlerlemiş yaşlarına rağmen eğlenmek için asla geç değildir.

SON DURAK (FRUITVALE STATION)

Yönetmen:
Ryan Coogler
Oyuncular: Kevin Durand, Michael B. Jordan, Octavia Spencer

22 yaşındaki Oscar Grant’in hayatı, 2008 yılının yılbaşı arifesinde ailesi, işi ve arkadaşları arasında değişik olaylarla şekillenmektedir. Hayatıyla ilgili yeni kararlar alır ve işine daha sıkı sarılıp, annesiyle daha fazla ilgilenmek, eşi ve dört yaşındaki kızıyla daha çok vakit geçirmek istemektedir. Yılbaşı gecesi arkadaşları ve eşiyle eğlenmek üzere şehir merkezine giden Oscar, yılbaşı gecesi çok ani gelişen bir olay sonucunda polis tarafından tartaklanır ve vurularak öldürülür. Oscar’ın ölümü hem yakın çevresini hem de tüm Amerika’yı derinden sarsan bir olay olacaktır.

BEHZAT Ç. ANKARA YANIYOR

Yönetmen: Serdar Akar
Oyuncular: Erdal Beşikçioğlu, Nejat İşler, Sanem Çelik

Behzat Ç.’nin yokluğunda Cinayet Büronun başına Himmet adında bir Baş komiser atanmıştır. İçişleri Bakanının öldürülmesi teşkilatta büyük bir çalkantıya yol açınca Himmet de bunu kendi açısından bir fırsata dönüştürmeye karar verir ve ekibini Terörle Mücadeleye yardımcı olmaya yönlendirir.

İçişleri Bakanı öldürülmeden önce Cinayet Büro ekibi Hakkı adında bir bakkalın ve Alman Konsolosluğunda görevli Hans adında bir Almanın cinayeti üzerinde çalışmaktadır. Alman Hükümeti, cinayete gözlemci olarak Ulrike adında bir polisini görevlendirmiştir. Baş komiser Himmet, bakkal ve Almanın cinayetlerine öncelik vermez. Tahsin de bu cinayetlere bakması için Behzat Ç.’yi geçici olarak göreve çağırmaya karar verir. Ancak Behzat Ç. kararsızdır…

AZİZ AYŞE

Yönetmen: Elfe Uluç
Oyuncular: Melikşah Yardımcı, Feride Çetin, Engin Altan Düzyatan

Elli yaşlarındaki Ayşe yirmi yıldır kağıt toplayıcısıdır. Erkeksi görüntüsünün altında kadın olmayı seçmiş, gençken bir dönem hayatını travesti olarak kazanmıştır. Çöplerden kazandığı parayı hayır kurumları, camilere ve Mehmetçik Vakfı’na bağışlar. Bu yüzden kendisine ‘Aziz’ lakabı takılmıştır.

KAYNAK : SABAH

Yorum Yaz


.