Best Model Aslıhan Karalar Sarp için kolları sıvadı

Salı, Ocak 23, 2018, 23:36
Sağlık kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Best Model of the World birincisi Aslıhan Karalar, canavan hastası Sarp’a destek oluyor. Dr. Berna Uslu Kaya‘nın tüm gelirini canavan hastası çocuklara bağışladığı ‘Kalbine Dokun‘ masal kitabını yakın çevresine ve dostlarına satan Karalar, “Satın aldığınız her kitap bir çocuğun masal ülkesinin kapısını açarken, bir başka çocuğa umut oluyor” dedi.

SARP İÇİN KOLLARI SIVADI

Best Model Of The World yarışmasında birinci seçilerek Türkiye’ye ödül getiren Aslıhan Karalar, canavan hastası Sarp için kolları sıvadı.

‘KALBİNE DOKUN’

Dr. Berna Uslu Kaya’nın tüm gelirini canavan hastası çocuklara bağışladığı ‘Kalbine Dokun’ masal kitabını yakın çevresine ve dostlarına satan Karalar, “Canavan hastalığı miyelin enzimi eksikliğidir ve bu enzim eksikliği çocukların en temel hayati fonksiyonlarını bile yerine getirememesine sebep oluyor.

KELEBEK ÇOCUKLAR DENİLİYOR

Canavan hastası çocuklar yemek yiyemiyor, ayakta duramıyor ve hayatları boyunca konuşamıyor. Kısa yaşam süreleri sebebiyle onlara Kelebek Çocuklar deniliyor.

Bu hastalığın derneğine Kalbine Dokun kitabının bağışı dışında da hiçbir bağış yapılmıyor. Satın aldığınız her kitap bir çocuğun masal ülkesinin kapısını açarken, bir başka çocuğa umut oluyor. Sarp ve kırk bir canavan hastası çocuk kalbine dokunacak elleri bekliyor” dedi.

KAYNAK : sabah.com.tr

 

Yorum Yaz


.