Bej hafifliği

Salı, Haziran 22, 2010, 22:37
Alışveriş | Moda kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Renk skalasının en pasif renklerinden bej, hiç bu kadar güçlü olmamıştı. Stella McCartney, Chloe ve Celine, sezon koleksiyonlarını bej rengiyle tanımladı.

Renk skalasının en pasif renklerinden bej, hiç bu kadar güçlü olmamıştı. Bu sezon Stella McCartney, Chloe ve Celine, koleksiyonlarını bej rengiyle tanımlarken; biz de sizlere ‘bej stil’in dosyasını sunuyoruz.

Üç silahşörler
Stella defile kulisinde, “Yaz aylarını agresiflikle bağdaştıramıyorum” diyerek bir yerel gazeteye demeç veriyor ve aslında koleksiyonunu tek cümleyle tanımlamış oluyor. Chloe’nin tasarımcısı Hannah McGibbon her zamanki gibi bej ve toprak tonlarından kopamıyor. Podyumdaki her modeli, makyajlarından bakışlarına, kıyafetlerdeki renklerin tonlarından yürüyüşlerine kadar, doğallığı ifade ediyor.Celine’se en şanslı dönemini yaşıyor çünkü Chloe’nin eski aşkı Phoebe Philo, Celine’e geçiyor ve markayı adeta baştan yaratıyor. 2010 sezonunda Celine’i göz ardı etmeyin. Özellikle toprak tonlarını seven, bejin hafifliğinden ve sadeliğinden keyif alan, abartısız ve iddiasız çizgileri tercih eden, rahat anlaşabilen kıyafetleri seçen kadınlar için Celine, en minimalist stiliyle geliyor. Stella, Hannah ve Phoebe. Üçü de aynı stilin kadınları, aynı ruhun parçaları. Bu “üç silahşörler”e dikkat!

1. Bej kuralı: Bej giyinmek, sadece ayakkabınız bej olmasından ya da üzerinizdeki boyfriend ceketin tonundan ibaret değil. Gerçekten bu rengin hakkını vermek istiyorsanız, baştan aşağıya bej ve tonlarında giyinmeyi deneyin ve farkı fark edin.
2. Bej kuralı: Sadeliğin simgesi olan bu rengi giymek istiyorsanız, her anlamda ‘sade’ olmanız gerektiğini hatırlatalım. Makyajınızdan saçınıza kadar, ‘asil bej’ olgusuna sadık kalmanız gerekiyor.
3. Bej kuralı: Beji kendi gibi iddiasız tasarımlarla bütünleştirmek ve renk skalasında kendine yakın tonlardaki kıyafetlerle giymek; hem bejin üzerimizde kaybolmasını engeller, hem de bir bütünlük sağlar. Örneğin beji neon renklerle giymenizi kesinlikle önermiyoruz.

Yorum Yaz


.