Bebeğinizin cinsiyetini siz belirleyin

Pazartesi, Aralık 12, 2011, 0:03
Annelik kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Her evli çiftin hayalidir çocuk sahibi olmak. Günümüzde anne babaların çoğu “sağlıklı olsun da kız ya da erkek olması önemli değil” diyor. Ama bazı anneler ısrarla kız çocuğu olmasını isterken bazı babalar da erkek çocuğunun olmasını isitiyor. Mümkün olmayacağı düşünülse de uygulanan birtakım formüllerle çocuğunuzun cinsiyetine yön verebilirsiniz. İşte o formüller;

Çin Cinsiyet Tablosu Metodu


Eski bir mezarda bulunduğu ve %99 doğru sonuç verdiği iddia edilen bu tablonun işe yaradığına birçok insan inanmıyor.

İnsan ruhunun bir parçası olan ateş, toprak, hava ve su elementlerinin insanın şansına etki ettiğine inanılıyor ve bu mantıkla çalışan tabloya, gebe kalınan gün ve ay girilince çocuğun cinsiyeti öğreniliyor. istatistikler ise Çin Cinsiyet Tablosu metodunun %50 başarıya ulaştığını gösteriyor.

Dr. Landrum Shettles Metodu

Landrum Shettles Metodu Çin Cinsiyet Tablosu metoduna göre daha başarılı. Erkek bebek isteyen çiftlerde %80, kız bebek isteyenlerde ise %75′lik bir başarıya ulaşıldığı söylenmektedir.

Veriler ise bu oranların çok daha farklı, erkek bebek isteyenlerde % 60 kız bebek isteyenlerde % 65 başarı. Eğer çift erkek istiyorsa, döllenme annenin ovülasyon periyoduna en yakın zamanda gerçekleşmelidir. Eğer kız isteniyorsa ovülasyondan 3-4 gün önce döllenme olmalıdır. Teorik olarak bu metod işe yarıyor.

Çünkü babadan gelen X kromozomlu gametler (kız) daha büyük ve daha yavaştır fakat uzun yaşarlar. Y kromozomlu gametler (erkek) ise daha küçük ve daha hızlıdır fakat kısa yaşarlar.

O+12 Metodu

Avustrulyalı bir anne 5 tane erkek çocuğu olduktan sonra kız çocuğu olması için bir çok metot uyguladı. En sonunda ise Stutle metodunu uyguladı, bu da işe yaramayınca metodu kendisi geliştirmeye karar verdi.

Döllenmeyi ovülasyon öncesi değil, 12 saat sonrasında gerçekleştirince bir kız çocuğu oldu. Arkadaşlarına da bu metodu tavsiye etti ve 12 yıl boyunca %70′lik bir başarı oranı yakaladı.

Diyet  Metodu

Diyet metoduyla olumlu sonuçlar elde edilmekte. Uzmanlar, diyetin kadının üremi sisteminin pH’ı üzerinde etkisi bulunduğunu, bunun bebeğin cinsiyetini etkilediğini söylüyorlar.

Çift kız çocuk istiyorsa kalsiyum oranı yüksek olan balık, marul ve süt tüketmeliler. Eğer erkek çocuk istiyorlarsa proteince zengin et, sodyum ve yumurta tüketmelidirler. Böyle bir diyete başlanmadan önce doktora başvurulması önerilmektedir.

Microsort Metodu

Bir rotator (bir uzvun rotasyonunu saglayan kas grubu) içine hareketini engellemeyecek kadar semen konulur. X gametleri, Y gametlerini daha içeriye doğru iterek kas grubunun dışına doğru çıkmaya çalışacaktır.

Böylelikle çiftin istediği cinsiyet doğrultusunda tercih yapılması mümkün olacaktır. Bu metodun başarı oranı ise %70-80 arasındadır.

Ericsson Metodu

Dr.Ronald Ericsson bir deney tüpünün içine semen ve su koyarak, hızlı olan Y kromozomunun yavaş olan X kromozomundan uzaklaşmasını sağlıyor.

Bu sayede tüp içerisinde iki farklı örnek oluşuyor ve anne adayının tercihine göre örneklerden biri dölleniyor. Bu metod %70-80 arası bir başarı oranına sahip.

Smartstork Metodu

Amerika’da bir şirket birçok metodu birleştirerek anne babalara çocuklarının cinsiyetini belirlemeyi vaat etti. Teoriye göre anne üreme sisteminin ve foliküllerinin pH’ı sürekli değişmektedir. Bu sayede farklı zamanda farklı cinsiyetlerdeki gametler döllenmektedir.

pH’taki herhangi bir değişim, nötrleşme veya farklı zamanlarda alınan yumurtalar farklı sonuçlar vermektedir. Şirketin açıklamasına göre 5000 üzerinde müşteriden sadece 20 tanesi başarısızlıkla karşılaşmış.

Selnas Metodu

Dr.Patrick Schoun yaptığı deneylerde x gametlerinin negatif yüklü y gametlerininse pozitif yüklü olduğunu keşfetti. Yumurtalık ise elektrik yükünü değiştiriyordu. Bazen dişi hücreleri çekiyor, erkekleri itiyor; bazen de tam tersini yapıyordu. İnsanlar ve hayvanlar üzerinde yaptığı deneyler sonucunda yumurtalıklarım elektrik yükünü belirleme konusunda bulgulara erişti.

Dr.Patrick Schoun müşterileri için 400$ karşılığında bir yıllık tablo hazırlıyor, çiftler bu tabloya göre tercih ettikleri cinsiyet doğrultusunda hareket edebiliyorlar. Metodun başarı oranı % 87

Uygulama Öncesi Teşhis (PGD)

10000$ karşılığında uygulanan bu metod çok tartışma yaratmış ve hatta birçok ülkede yasaktır. Bu metotda Zigotlar petri kutusuna aşılanır ve birkaç gün gelişmeleri beklenir. Doktorlar herhangi bir hücreyi alır ve bu hücre kromozomları üzerinde incelemelerde bulunur. Eğer hücre istenilen cinsiyette ise anne rahmine döllenir. Başarı oranı % 99’dur.

Jonas Metodu

Psikolog olan Dr.Eugen Jonas İncil’deki “Kadın ay ışığıyla beraber doğurgandır” cümlesinden yola çıkarak, cinsiyet belirlemede astrolojiden yardım almış. Bazı çevreler Jonas’ı delirmiş gibi görse de mtodu deneyen çiftler olumlu sonuçlar almıştır.

Dr. Jonas 11 çocuğu olduğunu, hepsinin de kendi istediği cinsiyetlerde doğduğunu söylüyor.

SABAH

Yorum Yaz


.