Bebeği gördüğünde gözlerine inanamadı …

Pazar, Ocak 7, 2018, 20:42
Sağlık kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Her ebeveyn gibi onlar da bir an önce ultrason görüntülerini görmek istiyordu. Doktoru her ziyaret ettiklerinde her şeyin yolunda gittiği söylendi. Courtney ve Evan zamanı gelince bebeklerinin kız olacağını öğrendiler.

Minik Brenna’nın hikâyesi okuyanları duygulandırıyor ve aynı zamanda ebeveynlerin sevgisinin koşulsuz olduğunu gösteriyor. Sırf çocukları hayal ettikleri gibi görünmüyor diye onlardan vazgeçen anne ve babalar var. Bu tür ilham verici haberler paylaşmamızın nedeni de insanlara aslında neyin önemli olduğunu göstermek. Courtney ve Evan Westlake çiftinin Connor isminde bir oğulları vardı. Courtney’nin hamile olduğunu duyunca çok sevindiler.

Doktorlar bebeğe Harlequin tipi iktiyozis teşhisi koydular. Hastalığı nedeniyle Brenna’nın cildi normalden 10 kat daha hızlı gelişiyordu. Ayrıca vücudunda kızarıklıklar vardı. Tedavisi olmayan hastalığın aynı zamanda ölümcül olduğu biliniyor. Aile gerek kızlarını gerekse de kendilerini zorlu günler beklediğini biliyordu.

Her ebeveyn gibi onlar da bir an önce ultrason görüntülerini görmek istiyordu. Doktoru her ziyaret ettiklerinde her şeyin yolunda gittiği söylendi. Courtney ve Evan zamanı gelince bebeklerinin kız olacağını öğrendiler. Connor’un da bir kız kardeşi olacaktı. Yılbaşından hemen önce minik bebek dünyaya geldi.

Kızları Brenna’nın suratında deformasyon vardı. Hareket etmiyordu, vücut ısısı çok yüksekti ve hemen her yerinde yaralar vardı. Brenna’yı hemen yoğun bakıma aldılar. Courtney ve Evan kızlarını doğumdan ancak iki hafta sonra kucaklarına alabildiler.

Courtney, Brenna ile dışarıya çıktığında insanların bakışlarına ve can yakıcı yorumlarına maruz kalıyor. Üzülse de görmezden gelmeye çalışıyor.

Onu en çok üzen de diğer anne ve babaların çocuklarının kendi kızıyla oynamasına izin vermemesi. Brenna kendinden emin bir küçük kız. Ailesinin desteği sayesinde de kendini arkadaşları gibi görüyor. Özellikle Connor, kız kardeşine fazlasıyla destek oluyor.

Courtney, “Diğer anne ve babaların farklı görünen bir çocukla konuşmak istememesini anlayamıyorum. Neden korkuyorlar? Bana gelip kızımın kaç yaşında olduğunu sorabilirler. Çocukları onlara Brenna’nın neden böyle göründüğünü sorduğunda neden, ‘Bilmiyorum ama nasıl göründüğümüz önemli değil. Hepimiz eşsiziz’ diyemiyorlar?” dedi.

Geçirdikleri zorlu günlere rağmen Evan, Courtney ve Connor, Brenna ile gurur duyuyor. Her gün yıkanması gerektiğinden baba Evan, kızını büyük bir özenle yıkıyor. Kızının saçını örmeyi hayal eden baba kızına her gün masaj yapmak ve derisindeki fazlalıkları kazımak zorunda.

Hastalığı nedeniyle Brenna’nın fazla saçı da yok. Yine de babası her gün saçını tarıyor. Brenna aslında diğer çocuklar gibi. Gece yatmadan önce masal dinlemeyi ve oyuncaklarla oynamayı seviyor.

Ebeveynleri, Brenna’nın ileride hayal ettiği hayatı yaşayabileceğini düşünüyor. Courtney kızını anlattığı ‘A Different Beautiful’ isminde bir kitap yazdı. Blessed by Brenna isimli Facebook sayfasında da kızına dair gelişmeleri sık sık paylaşıyor.

KAYNAK : istiklal.com.tr

Yorum Yaz


.