Bana nasıl bir makyaj yakışır?

Perşembe, Ocak 22, 2009, 1:31
Yüz bakımı-makyaj kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Cilde ve saç renginize göre makyaj önerileri… Cilt, saç ve göz renginize göre yapacağınız makyajın rengi de değişiyor. Kendi cilt ve saç renginizi bulun ve size uygun olan makyajı yaparak daha güzel görünün… Soğuk cilt – sarı saç, porselen ten rengi ve açık renk saç ile pastel tonlarını gizli bir parıltı kullanarak sürebilirsiniz.

Böylece kendi renginizi kapatmadan makyajla hoş bir hale getirmiş olursunuz. Bu makyaj; açık sarıdan mat kahveye ya da orta sarı renkte saça sahipseniz veya saçınız beyaz ya da metalik gri ise; gözleriniz mavi, gri, ela veya yeşil ise beyaz, makyajınızda fildişi veya pembemsi renkler kullanmayı tercih edin.

Tavsiye edilen renkler

Fondöten: Pembe ya da porselen

Allık: Pembe

Göz Kalemi: Kahve veya gri

Rimel: Kahverengi, siyah

Ruj: Pembe tonları

Sıcak cilt – sarı saç

Sıcak bir cilde sahip olmanıza rağmen genel görüntünüz oldukça narindir. Doğal renginizi korumak için sarımsı kahverengi doğal gölgeler kullanmanız gerekir. Gözleriniz mavi, ela veya yeşil ise açık altın rengi gibi sıcak tonları kullanmanız makyaj uzmanlarınca tavsiye ediliyor. Cilt renginiz ve sarı saçınız bir bütün olarak görüntünüzü oldukça narin gösterecektir. Saçınızda ve makyajınızda çok yoğun olmayan gölgeler seçmeye özen gösteriniz.

Tavsiye Edilen Renkler

Fondöten: Sarı tonlu

Allık: Kahverengi

Göz Kalemi: Kahverengi veya gri

Rimel: Kahverengi

Ruj: Acık ve koyu kahve tonları

Soğuk cilt – koyu saç

Soluk tenli esmer kadınlar yoğun soğuk gölgelerle mükemmel görünür. Soğuk tonlar, fildişi cilt tonu üzerinde son derece dikkat çekici bir görüntü oluşturur. Orta kahve veya koyu kahve saç renginiz ve de kahve, mavi, ela, gri veya yeşil göz rengine sahipseniz tavsiye edilen renkleri kullanın.

Tavsiye Edilen Renkler

Fondöten: Pembe ya da porselen

Allık: Pembe

Göz Kalemi: Siyah veya gri

Rimel: Siyah

Ruj: Pembe tonları

Sıcak cilt – koyu saç

Size kahve, sıcak kızıl ve toprak rengi gölgeler çok yakışır. Ten renginizi tamamlar ve yüz hatlarınızı belirginleştirir. Orta-koyu kahve saç rengine sahipseniz gözleriniz kahverengi, koyu mavi, gri, ela veya yeşil ise güneşte kolaylıkla yanan bir teniniz varsa eğer tavsiye edilen renkler size yakışır.

Tavsiye Edilen Renkler

Fondöten: Sarı tonlu ya da naturel kahve

Allık: Açık kahve tordan

Göz Kalemi: Siyah veya kahverengi

Rimel: Siyah

Ruj: Turuncu ya da kırmızı tonları

Soğuk cilt – kızıl saç

Soğuk cilt rengi olan kızıl saçlılar genel de yanlış renkleri tercih eder. Oysa, parlak renkler onların kendi renkleriyle güzel bir kontrast yapar. Yeşiller, gözlerinize heyacan verici bir boyut kazandırırken yoğun toprak renkleri de dudaklarınızın güzelliğini artırır. Çilek sarısı veya soluk kızıl saça sahipseniz gözleriniz mavi, gri, ela veya yeşil ise fildişinden pembe tonuna kadar soluk bir teniniz varsa işte size yakışan renkler…

Tavsiye Edilen Renkler

Fondöten: Pembe ya da porselen

Allık: Pembe

Göz Kalemi: Yeşil ya da kahverengi

Rimel: Kahve siyah

Ruj: Pembe, leylak

Sıcak cilt – kızıl saç

Parlak canlı saç renginize bordo, mor ve kahverengi cesur gölgeler yakışır. Koyu mavi tonlu renkler sıcak cildiniz ve saç tonunuzla harika görünecektir. Orta koyuluktan koyuya kadar kızıl saça sahipseniz veya saçlannda kızılımsı tonlar olan esmer kadınlardansanız, gözleriniz mavi, gri, ela, kahve veya yeşil ise cildiniz güneşte altın rengine bürünür ve renginiz fazla koyulaşmaz. Çillerinizin olması ise doğaldır.

Tavsiye Edilen Renkler

Fondöten: Sarı tonlu, nude

Allık: Sarımsı kahverengi

Göz Kalemi: Kahve,gri

Rimel: Kahve, siyah

Ruj: Kahve tonları

Yağlı cilt – koyu saç

Cildiniz zengin kahverengiler, turuncular, altın ve bronz parıltılarla çok iyi uyum sağlar. Bu gölgeler yüz hatlannızı belirginleştirir ve cilt tonunuzla uyum sağlar. Koyu kahve ve siyah saçlarınız varsa gözleriniz kahverengi, gri veya yeşil ise tavsiye edilen renkler size yakışır. Yağlı ciltler güneşte çok iyi bronzlaşır.

Tavsiye Edilen Renkler

Fondöten: Koyu bej

Allık: Koyu pembe

Göz Kalemi: Siyah

Rimel: Siyah

Ruj: Bordo

Soluk esmer cilt – siyah saç

Yüz hatlanruz toprak renkleriyle belirginleştirilebilirsiniz. Altın ya da kırmızı tonlarını cilde bej, kahverengi ve bakır renkleriyle beraber kullanın. Altın ya da kırmızı tonlu parlaklıkları olan siyah saçlarınız varsa, gözleriniz de ela ya da kahverengiyse size uygun renkler biraz daha koyu olmalıdır.

Tavsiye Edilen Renkler

Fondöten: Koyu tonlar

Allık: Koyu pembe

Göz Kalemi: Siyah

Rimel: Siyah

Ruj: Koyu kahve, bordo

KADINCA

Yorum Yaz


.