Baharda öyle bir giyinin ki, herkes sizi konuşsun!

Cumartesi, Nisan 10, 2010, 21:49
Alışveriş | Moda kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Havalar bir sıcak bir soğuk! Eğer hâlâ hasta olmadıysanız ve hayata devam etmek durumundaysanız, sağlıklı kalabilmek için gardırobunuzu baharın bu ilk günlerine göre hazırlamanız gerekiyor. İşte size verebileceğim bazı öneriler:

KAT KAT KAT GİYİNİN!
Evet; uzunlu, kısalı hırkalar bu günler içindir. İçine giyineceğiniz kısa kollu bir bluz ya da bir tişört, hırkayla günün değişen sıcaklığına ayak uydurmanın en kolay yoludur. Bir kat daha ekleyip, üstünüze bir de ceket giyerseniz sizden ciddisi olmaz. Kat kat giyinmenin en güzel tarafı her duruma ve havaya göre üzerinizdekileri çıkarabilir, zamana da havaya da ayak uydurabilirsiniz.

İÇİNE BİRAZ DA MODA KATMAK LAZIM
Modaya uymak bizi, yenilikçi ve dinamik gösterir. Havalar tam ısınmadan da ilkbaharın pırıltısını küçük küçük yansıtabiliriz. Hemen yeni aldığınız parmak arasını giyinin demiyorum! Ama yazın bile giyinebileceğiniz çicekli elbiseyi, siyah kilotlu çorapla, kısa botlarla ve deri bir ceketle kombinleyerek giymenin zamanıdır diyorum.

AKSESUVARSIZ İNSAN ÇIPLAKTIR
Eminim, bu sözüme erkekler katılmayacaktır ama moda aleminde aksesuvarsız insan çıplaktır! Biraz ileri gittim galiba ama gerçekten de öyle… Bazen sıkıcı, koyu ve kışı yansıtan kıyafetler aksesuvarla da renklendirilip, ferahlatılabilir. Böylece siz de seksi görünebilirsiniz. Üstünüzdeki koyu renk kıyafeti, size yaz mevsimini hatırlatan renkli bir çorapla süsleyin. Boynunuza da parlak amatist taştan bir kolye taktınız mı, oldu da bitti… Ayyy düşüncesi bile hoşşşş!!!

KÜÇÜK ADIMLARLA YENİLİK YAPIN
Sezon modasına adım adım yaklaşın… Bazen öncü olmak güzeldir ancak trendleri en önce siz göstermek istiyorsanız, etraftan gelen eleştirilere de katlanmalısınız. Beğendiğiniz trendleri tepeden tırnağa kullanırsanız, moda mahkumu olabilirsiniz. Bana sorarsanız; en uygunu her zamanki giyiminize yeni trendlerden bir şeyler katmaktır. Mesela; capri pantolonları giymeyi seven hanımlara baştan söyleyeyim; henüz capri pantolon seven bir erkekle karşılaşmadım… Siz siz olun önce caprinin renginde çizmelerle giyin. Zamanla çizmeyi çıkarıp, hangi ayakkabıyla giyinmek istiyorsanız, caprinizi onunla kombinleyin.

İLK KALDIRILACAKLAR YÜNLÜ VE KAPALILAR
Yünlü, kışlık kalın kumaşlı kıyafetler koyu renk kapalı kıyafetler, gardırobunuzun kullanılmayanlar bölümüne kaldırılacakların başında geliyor. Daha ince kumaşları tercih etme vaktiniz çoktan gelmiş durumda. Şallar, koton ceketler, gömlekler ve trençkotlar tam da bu zamanın giysileri… Sakın unutmayın!

TÜLİN’İN YOLU…
İşte yazlık-kışlık dolaba çözümüm PRATİKDEPO!

Evim 60 metrekare… Zoe, ben ve benim dolaplarım sığamıyoruz:) Sonunda aradığım çözümü PratikDepo’da buldum. Neden mi bahsediyorum, hemen açıklayayım: Bir depolama sisteminden… Bu depolama sisteminin bir PD anahtarı var ve sadece kullanıcıda bulunuyor. Yani bu sizin için artı bir oda demek oluyor. İstediğinizi depolayan sistem şöyle çalışıyor: Depolamak istediğiniz her şey bir telefon uzaklığındaki profesyoneller tarafından özel malzemelerle paketlenip, konteynıra yükleniyor. Kıyafetleriniz, zarar görmemesi için özel gardırop kolilerine konuluyor. Deponuz kilitlenip, mühürleniyor. Anahtarı da size veriliyor. Eşyalar sigortalanıyor. Ama korkmayın! Bu sigorta, aylık kiralama ücretine dahil!

GETİR-GÖTÜR SERVİSİ BİLE VAR!
Bizim kontayner rutubetsiz, haşereye karşı ilaçlanmış, küflenmeyen, ısıya ve soğuğa dayanıklı depolarda saklanıyor. Buraya kadar tanıdık geliyor, değil mi? Ama durun. İş, şimdi keyifleniyor. Depoladığınız bir resme, kıyafete veya ayakkabıya ihtiyacınız mı oldu, getir götür servisi var. Üç ayda bir deponuz ücretsiz kapınıza kadar getiriliyor ya da dilediğiniz zaman deponuza eşya eklemek ya da almak için gidebiliyorsunuz. Kısacası ‘PratikDepo yaşamınıza yer açıyor’ diyorlar. Ben ise ‘Daha çok alışveriş yapmam için yer açılıyor’ diyorum.

Tül IN:
Sanki ayağını burkmuşsun ve bantla sarılmış mış gibi görünümlü ayakkabılar acaip in! İronik tarafıysa ayağı o kadar iyi kavrıyor ki, burkman imkansızlaşıyor.
Tül OUT:
Ve açıklıyorum tulum out oldu! Ne olacak ben giyinmeye devam edeceğim banane…

Yorum Yaz


.