Asla yapmamanız gereken 7 stil hatası

Çarşamba, Mayıs 24, 2017, 21:15
Alışveriş | Moda kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Modayı takip etmek büyük emek isteyen bir uğraş haline geldi. Stil yaratmak gerçekten zor bir iş. Artık ufak bir hata bile doğuştan jüri olan gözler tarafından puanlanıyor ve yüzünüze vuruluyor. En bilindik hataları bir kez daha hatırlatmakta fayda var diyoruz ve ayna karşısında iyi şanslar diliyoruz.

Birçok tarzı karıştırmak

Genelde modayı yakından takip etmeyip, arada bir merak saranların en çok düştüğü yanlış budur. Yeni bir kıyafeti beğenip alırsınız ama altına ne ayakkabı giyeceğinizi bilemeyip, eskiden kalma bir çifti ayağınıza geçirirsiniz. Yanınıza da üç yıl önce severek aldığınız pahalı bir çantayı eklersiniz. Sıra saçınıza geldiğinde çoktan kaybolmuşsunuzdur. Ne yapacağını bilemeden ayna karşısında kalakalırsınız. Çözüm genelde çekmecenin en üstünde duruyor olur.

Küçük beden giysiler giymek

Hep daha zayıf ve daha ince görünmek isteriz. Bunun için diyetlerden diyetlere koşarız, salonlardan çıkmayız. Hedeflediğimiz bedene gelmeden o bedenin raflarını arşınlamaya başlarız. Sonra sabırsız gönül karşısında daha fazla duramayız. Ayaktayken tam oturan elbise, oturduğumuzda bütün kusurları dışarıya gösteren bir düşmana dönüşür. Aman dikkat!

Kiloluyken dar tayt giymek

Günlük hayatımızda rahat giyinmek büyük bir keyiftir. Bir tişörtün altına rahat bir tayt giyip kendimizi dışarı atarız. Ama bu tayt bedenimizi sardığı gibi bizi ele verir. Bacaklar daha kalın, kalçalar daha büyük görünür. Bir de rengi açıksa bir şeyleri belinize bağlamak istersiniz ve en büyük hatayı da böylelikle yapmış olursunuz.

Renk bütünlüğünü abartmak

Renk uyumu önemlidir ama bütün bir kıyafet kombinasyonunu aynı tonlara feda ederek duvar kâğıdına dönüşmenin de anlamı yok. Birbirine uyumlu renkleri deneme yanılma yolundan ziyade moda dergilerinden öğrenmeyi tercih edin.

Yaşa uymayan kıyafetler giymek

Her yaşın bir tarzı var. 20 yaşında ağır bir döpiyes nasıl yanlışsa, 50’lerden sonra giyilen dar bir mini etek de aynı şekilde hatalı duruyor. Bu hataların kurbanı olmamak sizin elinizde. Kendi tarzınıza tutunun.

Retro tarzın kurbanı olmak

Bazı tarzlar detayda güzeldir. Retro da bu şekilde kullanıldığında göze doğru gelmektedir. Bütünüyle 60’lı yıllardan çıkmış bir görünümden sakınmakta fayda var. O yıllara ait bir şapka ya da fularla tamamlayacağınız bir kıyafet daha doğru bir tarz olabilir.

Vitrindekinin aynısını giymek

İşte tarz olmak için başvurulan en kolay ama en büyük yanlış yola geldik. Gözünüze güzel göründüğü için aldığınız elbise, eve geldiğinizde aynada üzerinizde aynı etkiyi vermiyor değil mi? Size kısaca ‘moda kurbanı’ deniyor. Kendinize yakışanın ne olduğunu bilerek bu sıfattan kolayca sıyrılabilirsiniz.

KAYNAK : hürriyet.com.tr

Yorum Yaz


.