Artık onların da kimliği var

Salı, Ekim 6, 2015, 20:16
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

İBB Hayvan Hastanesi’nde kedi ve köpeklere mikroçip takılarak kimlik sahibi olmaları sağlanıyor ve bu sayede tüm bilgileri kayıt altına alınıyor.

İBB Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı İBB hayvan hastanesi, kedi ve köpeklere mikroçip takarak onların kimlik sahibi olmalarını sağlıyor. Aynı zamanda deri altına yerleştirilen mikroçiplerle kaybolma ya da çalınma durumlarına karşı önlem alınabiliyor.

İBB Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü’nün yılda yaklaşık 25 bin sahipsiz sokak hayvanına taktığı mikroçiplerin amacı sadece bununla sınırlı değil. Mikroçipler sayesinde hem kedi ve köpeklere kalıcı bir kimlik sağlanıyor hem de haklarındaki tüm veriler vetistanbul.ibb.gov.tr adresinde kayıt altına alınıyor.

Yerleştirilen çip sayesinde, hayvanın ismi,  rengi, yaşı, cinsiyeti, ırkı gibi bilgilerin yanı sıra hayvanın daha önce geçirdiği hastalıklar, uygulanacak aşılar, kısırlaştırma tedavileri gibi önemli bilgiler vetistanbul.ibb.gov.tr adresinden takip edilebiliyor.

İBB Hayvan Hastanesi veteriner hekimi Fatma Koçaslan, yılda yaklaşık 25 bin sahipsiz sokak hayvanına mikroçip uygulamasını yaptıklarını, bu sayede kedi ve köpeklerin tüm bilgilerini internet ortamında saklayabildiklerini söyledi.

Aynı zamanda kayıp ve ya çalınma durumlarına karşı mikroçip uygulamasının etkili olduğunu vurgulayan Koçaslan, mikroçip sayesinde hayvanların bulunmasının kolaylaştığını ifade etti.

Kedi ve köpek sahibi olan vatandaşlar, mikroçip uygulamasından İBB Hayvan Hastaneleri’ne giderek yararlanabiliyor.

KAYNAK : istanbulajansi.com

Yorum Yaz


.