Antalya Expo’nun Dünya Çocuklarına armağanı

Perşembe, Mayıs 26, 2016, 22:01
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Türkiye’nin ilk uluslararası botanik fuarı EXPO2016’nın dijital platformu The Kid, çocuklar için internetin imkanlarını ebeveyn kontrolü ve güvenliğiyle sunuyor.

The Kid Nedir ?
The Kid farklı ülkelerden ve kültürlerden, 5-13 yaş grubu çocukların iletişim güvenli bir şekilde iletişim kurabilecekleri; yazılı ve görsel içerikli materyalleri paylaşabilecekleri, aktif bir etkileşim içerisinde eğitici ve zeka geliştirici yönlerine önem verilen yeni ve özgün etkinliklerin oluşturulduğu sosyal bir web platform.
Çocukların güvenli interneti kullanması:
Platforma kayıtlı kullanıcılarla birlikte sisteme dahil olan ebeveynler, çocuklarının tüm hareketlerini buradan takip edebiliyor. Facebook, twitter gibi çocuklar için sakıncalı içerikler barındıran sosyal mecraların aksine anne-babalar çocukların platform içinde neler yapabildiğini kontrol edebiliyor.
5 farklı dilde iletişim imkanı:
Platform, 5 farklı dil seçeneği ile 47 ülkede, toplam 1.5 milyar internet kullanıcısına hitap ediyor. Platform içerisinde türkçe, almanca, rusça ve arapça olmak üzere 5 farklı dilde yüzlerce hikaye, şiir ve oyunlar mevcut. Aynı zamanda Google ile anlaşmalı olarak hazırlanan sistem ile kullanıcının farklı dile sahip bir başka kullanıcıya atmış olduğu mesaj otomatik olarak karşı dile çevriliyor. Bu sayede çocuklar kendi kültürlerinin yanı sıra farklı kültürlerden çocuklar ile de sağlıklı bir şekilde iletişim kurma imkanına sahip oluyor.
KAYNAK : star.com.tr
Yorum Yaz


.