Acun TV8’e kaç para ödedi?

Çarşamba, Kasım 13, 2013, 18:52
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Acun Ilıcalı artık bir televizyon sahibi. Ünlü yapımcı, TV8 kanalını satın aldığını duyurdu. Peki Acun Ilıcalı TV8’e ne kadar para ödedi?

Herkesin merak ettiği ise Acun Ilıcalı’nın kanalı kaça satın aldığı?
İlk pazarlık masasında konuşulan rakam 70-80 milyon dolar aralığındaydı. Gazeteciler.com’un iddasına göre el sıkışma rakamı ise 60 milyon dolar oldu.
TV8 UCUZA MI GİTTİ?
Acun Ilıcalı’nın 60 milyon dolara kanal sahibi olması ‘TV8 ucuza gitti’ söylemlerine yol açacak gibi… Peki yakın zamanda el değiştiren televizyon kanalları kaça satılmıştı. İşte mukayese için bir liste;
SHOW TV……………………………92 milyon dolar
ATV + SABAH……………………..1.1 milyar dolar
STAR TV……………………………327 milyon dolar
HABERTÜRK……………………….35 milyon dolar (Bu rakamın içinde bütün grup yer alıyor)
KANALTÜRK……………………….38 milyon dolar
TAZMİNATLAR KİMDE?
TV8’deki çalışanların en çok merak ettiği konulardan biri de tazminatları kimin ödeyeceğiydi…
Öğrendiğimiz kadarıyla MNG holding çalışanların tazminatlarını üstlendi. Şu anda yönetim katında harıl harıl tazminat hesaplamaları yapılıyor.
ÇALIŞANLAR DAVA AÇARSA ACUN YANAR!
Çalışanlarına kanalın satışını resmi olarak duyurmayan MNG holdingin tazminat konusunda da ketum davranıyor. TV8 koridorlarında ise bu konuda ciddi bir rahatsızlık var. Zira kulaklarına gelen bilgiler yönetimin tazminatları en düşük düzeyde tutmaya çalıştığı yönünde. Hesaplamalarda fazla mesailer ve izin günleri gibi kalemler dışarda tutuluyor.
Böyle bir durumda TV8 çalışanları dava açtığı taktirde muhatap hukuki olarak yeni yönetim, yani Acun Ilıcalı olacak. Bu yaşandığı taktirde ise Acun Ilıcalı’nın ‘hesabı’ hayli şaşacak. Çünkü TV8’de 10 yılı deviren çok sayıda çalışan bulunuyor ve bunlarla davalık olduğu taktirde Acun Ilıcalı’yı kanalın maliyeti hayli yüksek gelebilir.
F5HABER
Yorum Yaz


.