2018 sonbaharında neler giyeceğiz?

Çarşamba, Mart 7, 2018, 21:51
Alışveriş | Moda kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Paris Moda Haftası geride kaldı… Peki 2018 sonbaharında neler giyeceğiz?

Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen Paris Moda Haftası, 8 gün süren muhteşem moda gösterilerinin ardından sona erdi. Lanvin, Dior, Chanel ve dünyaca ünlü pek çok markanın koleksiyonlarını sergilediği moda haftası bir nevi önümüzdeki sezona yön verecek parçaları görmemizi sağladı… Peki Paris Moda Haftası’nda ilk göze çarpan parçalar nelerdi? İşte modanın kalbinden dünyaya yayılan trendler…

CHANEL

Alman tasarımcı Karl Lagerfeld’in oluşturduğu Chanel’in 2018-19 Sonbahar/Kışkoleksiyonu, görkemli bir defileyle izleyenleri büyüledi. 

Grand Palais’in bahçesinde, sararmış yaprakların, dev ağaçların arasında gerçekleşen defile, alışılmışın dışındaki konseptiyle modaseverlerden yine tam not aldı.

Dünyaca ünlü markanın yeni koleksiyonunda kıyafetler gri, siyah, kahve gibi koyu tonlardayken şal, çanta ve eldiven gibi aksesuarlar canlı renkler kullanılmış. Yani önümüzdeki sonbaharın aksesuarlarla renkleneceğini şimdiden garanti edebiliriz.

 

STELLA MCCARTNEY

İngiliz tasarımcı Stella McCartney, 2018-19 Sonbahar/Kış koleksiyonunda zıtlıklardan faydalandı.

Soğuk tonların ağırlıkta olduğuu koleksiyonda göze çarpan bir başka detay de tüller. Elbise üzerine geçirilen tüller McCartney’in imzası olmuş durumda…

YIQING YIN

Pekinli tasarımcı Yiqing Yin, ülkemizde çok fazla bilinmese de koleksiyonlarıyla moda çevrelerinde tanınan bir tasarımcı…

Yiqing Yin’in 2018-19 Sonbahar/Kış koleksiyonuna baktığımızda da modern ve sade parçaların ağırlıkta olduğunu görüyoruz.

Beyaz, gri, siyah gibi soğuk renklerden oluşturulan koleksiyon modern kadını yansıttı.

 

ELIE SAAB

Lübnanlı tasarımcı Elie Saab’ın 2018-19 Sonbahar/Kış koleksiyonunda koyu renkler hakimdi.

Saab’ın defilesinde göze çarpan başka bir detay da işlemeli kot ceketler…

İşte ışıltıların, altın rengi tonlar koleksiyonda öne çıkan parçalar.

 

DIOR

Dior defilesi, Paris Moda Haftası’nın ilk gününde gerçekleşti. Defilenin dekorundan koleksiyon detaylarına kadar her şey 60’lar havasını verdi.

Dior defilesinde en dikkat çeken parçalar 60lı yıllardan izler taşıyan kasket şapkalar, botlar, çiçek desenli elbiseler, renkli güneş gözlükleri oldu.

İngiliz manken ve aktivist Ruth Bell’in üzerindeki kazakta “Hayır, hayır, hayır ve hayır!” sloganı yer alırken, duvarlarda da “Kadın hakları insan haklarıdır” yazılıydı.

YVES SAINT LAURENT

Yves Saint Laurent 2018-19 Sonbahar/Kış koleksiyonunda siyahlardan ve sadelikten beslendi.

LANVIN

Fransız markası Lanvin’siz Paris Moda Haftası olur mu hiç! Turuncu ve siyah renklerinin ağırlıkta olduğu koleksiyon önümüzdeki sezonun da turuncu ağırlıkta geçeceğinin sinyalini veriyor.

Ayrıca bel çantaları da modasını devam ettirecek gibi gözüküyor.

KAYNAK : haberturk.com

 

Yorum Yaz


.