2016 yılının moda renkleri neler?

Çarşamba, Şubat 10, 2016, 20:24
Alışveriş | Moda kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Dünyadaki tüm renkleri bir araya toplayan Pantone şirketi, bu yılın moda renklerini açıkladı. Peki bu yılın moda renkleri hangileri?

Pantone şirketi, her yıl o yılın moda rengini açıklıyor. Şirket tarihinde ilk kez, en moda iki rengi açıkladı.

Pantone kataloğu ile bilinen renk şirketi Pantone, her yıl moda olacak rengi açıklıyor. Seçilen renkler o yılın trendlerine, kültürüne göre belirleniyor ve açıklanan renk o yıl modadan dekorasyona her şeyi etkiliyor.

Geçtiğimiz yılın rengi olan marsala, dekorasyondan kozmetiğe birçok alanda kendine yer edindi. Her yıl tek bir renk açıklayan Pantone, 2016′da değişikliğe gitti ve iki ton açıkladı. Bu yılın moda renkleri, Rose Quartz ve Serenity!

Pastel renk tonlarında olan bu iki renk, cinsiyet eşitliğine vurgu yapmak amacıyla seçilmiş. Pantone sözcüsü, “Dünyanın birçok yerinde cinsiyet kimliklerinin sınırları bulanıklaşıyor. Renklere bu yaklaşımın cinsiyet eşitliği ve akışkanlığıyla aynı döneme denk gelmesi bir tesadüf olamaz. Tüketiciler artık çok daha rahat bir şekilde renkleri bir ifade biçimi olarak kullanmaya başladı, bu esnada yargılanmak veya bir kalıba sokulmak onları korkutmuyor.” şeklinde konuştu.

Rose quartz, pudra pembe tonlarında; serenity rengi ise gökyüzü mavisine yakın bir renk. İki rengin uyumu da gerçekten oldukça güzel görünüyor. Bu iki rengi, ayrı ayrı veya birlikte 2016 yılında modadan, ev dekorasyonuna kadar birçok farklı alanda göreceğiz.

KAYNAK : yumurtaliekmek.com

Yorum Yaz


.