1950’lerin modası İtalya’ya taşınıyor

Perşembe, Mart 1, 2012, 22:36
Alışveriş | Moda kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

ANKARA Sincan İMKB Lisesi ve Etimesgut Belediyesi Huzurevi’nin yürüttüğü “Coming Back” projesi kapsamında 1950’lerin Türk giyim tarzı İtalya’da tanıtılacak.

SİNCAN İMKB Lisesi Ulusal Ajansı ve Etimesgut Belediyesi Huzurevi tarafından yürütülen “Coming Back” projesi kapsamında 1950’lerin Türk giyim tarzı İtalya’da tanıtılacak.

Yaşları 80-90 arasında değişen dört huzurevi sakini o dönemin elbiselerini giyerek podyuma çıkacak. Dönemin erkek ve kadın kıyafetlerini yansıtan kıyafetleri taşıyacak olan yaşlılar, geleneksel Türk çizgilerine vurgu yapan elbiseleri tercih edecekler. Türk motifleriyle süslü takılar, etekler, bindallılar ve şık takım elbiseler Avrupa’ya tanıtılacak. Projede Türkiye’nin yanı sıra İngiltere, Almanya, İtalya ve İspanya yer alıyor. Diğer ülkeler de kendi ülkelerinin 1950 modasını tanıtacaklar. Projenin amacı; farklı kültürlerin birbirini tanıması ve kaynaşması olarak belirlendi.

Kültürümüzü tanıtacağız

Türk heyeti, İtalya’ya gitmeden önce Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’i ziyaret etti. Başkan Demirel, heyetin Türk kültürünü en iyi şekilde temsil edeceğine olan inancını dile getirdi. Türk milletinin yaşantısıyla; giyimiyle kuşamıyla yemeğiyle, her yönüyle binlerce yıllık derin bir kültüre sahip büyük bir millet olduğunu vurgulayan Demirel, “Bu projeyle halen Anadolumuzun farklı köşelerinde yaşatılan 1950’lerin giyim tarzını Avrupa’da da gösterme imkanı bulacağız” dedi.

hürriyet.com.tr

Yorum Yaz


.