‘11.11’ özel bebekleri

Cumartesi, Kasım 12, 2011, 0:42
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Çocuklarının “özel” bir günde dünyaya merhaba demesini isteyen birçok aile, doğum gününü bugüne ayarladı.

Antalya’da ailesinin ‘Cuma’ günü dünyaya gelmesini istediği Ceylin bebek, saat 11.11’de doğdu. Sultan ve Kemal Şenol çifti, inançları nedeniyle çocukların Cuma günü dünyaya gelmesini istedi. İlk çocukları Kartal’ın 2 yıl önceki doğumu için de Cuma gününü tercih eden çift, 11.11.2011’in özel bir tarih olmasını aldırmadan bugünü seçti. Antalya’daki özel bir hastanede planlanan sezeryanla doğum, doğumhane personelinin önerisiyle saat 11.11’de gerçekleşti. Çiftin ikinci çocuğu Ceylin bebek, özel bir tarihte dünyaya gözlerini açtı.

Anne Sultan Şenol, 3 kilo 740 gram ağırlığında ve 51 santim boyundaki kızlarının sağlıklı olduğunu söyledi.
Bu arada, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi’nde doğumu sezeryanla planlayan 3 anne adayı da bebeklerini kucaklarına almak için 11.11.11 tarihini seçti.
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) bugün doğan ilk bebek ‘Mete’ oldu. AÜ Fen Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mutlu Güloğlu ile matematik öğretmeni Emine Güloğlu çifti, 3 kilo 490 gram ağırlığında Mete bebeğin doğumuyla büyük mutluluk yaşadı.

Normal doğumla dünyaya gelen 2 kilo 925 gram ağırlığındaki Hasan bebek annesi Semiha Atalay’ı sevince boğdu. Semiha Atalay, “Sağlıklı bir çocuk dünyaya getirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Anne olmanın mutluluğunu bana yaşattığı için sevinçliyim. Bebeğimin doğumu özel bir zaman dilimine denk geldi inşallah hayatı boyunca hep güzellikler onunla olur” dedi.

Saat 11.11’de 3 kilo 880 gram ağırlığında dünyaya gelen Görkem bebeğin annesi Fatma Gökalp ise ilk kez anne olmanın sevincini yaşadığını söyledi. AÜ’de hemşire olan Fatma Gökalp, “Bebeğimiz özel bir tarihte doğdu. Her şeyden önce sağlıklı olduğu için mutluyuz. Ben normal doğum yapmak istiyordum ancak süreyi çok aştık. Bu nedenle sezaryen olmak zorunda kaldım. Böylelikle bu tarihi biz değil bebeğimiz kendi seçmiş oldu. Ama doğum saatini ve dakikasını da doktorlarımız bizi kırmadıkları için özel ayarlandı” dedi.

KOCAELİ

Oğulları Hasan, saat 11.00’de doğan Haldun-Burcu Ertekin çifti yaptığı açıklamada, önceden planladıkları bir tarih olmadığını, doktorun verdiği tarihte hastaneye geldiklerini belirtti.
“Biz özellikle bu tarihi istemiyorduk” diyen Ertekin, “Bebeğimizin ve bizim şansımız varmış ne diyebilirim. İlk çocuğum çok mutluyum. İnşallah doğduğu bu tarih ona şans getirir. Bebeğim de eşim Burcu da çok sağlıklı bir şekilde doğumu atlattılar. Doktorları servise aldı. Yarın hastaneden çıkarız inşallah” dedi.
Oğluna ölen kardeşi Mehmet Hakkı’nın ismini verdiğini ifade eden Ertekin, “Eşim 38 hafta 5 günlük bir hamilelik dönemi geçirdi. Hastaneye bayramdan önce geldik, doktorumuz bugüne randevu verdi. Dün akşam hastaneye yattı sabah saat 11.00’de oğlum dünyaya geldi” diye konuştu.
Coşkun Argun ise kızı Zeynep’in saat 12.20’de dünyaya geldiğini böyle bir tarihte doğmasının kendilerini çok mutlu ettiğini belirtti.
Bir erkek çocuğunun olduğunu kaydeden baba Argun, bir kız çocuğuna sahip olmanın çok güzel bir duygu olduğunu ve kendisini çok heyecanlandırdığını ifade etti.

ADIYAMAN

Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde yatan Fatma Öztürk (22), saat 02.00’de ikiz kız çocuğu dünyaya getirdi. İlk kez anne olmanın mutluluğunu bu özel günde yaşayan Öztürk, 2 kilo 500 gram ve 2 kilo 600 gram olarak dünyaya gelen bebeklerini kucağına alarak çifte mutluluk yaşadı.
Öztürk, “Bu özel günde dünyaya gelmelerinden de ayrıca mutluluk duyduk. Bana yardımcı olan başta doktorlarımız olmak üzere hemşire ve ebelere çok teşekkür ediyorum. Bebeklerimize ne isim koyacağımızı daha düşünmedik” dedi.

Songül Çetinkaya’nın (25) da ilk çocuğu “Kerem” bugün dünyaya merhaba dedi. 3 kilo 500 gram ağırlığında sağlıklı bir bebek doğuran Çetinkaya, “Bu özel günde çocuğumun olmasından dolayı çok sevindim. Doktorlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Hastanede, ayrıca iki çocuk annesi Sibel Çelik 3 kilo 300 gram ağırlığında bir kız, Gülseren Genç 2 kilo 900 gram ağırlığında bir erkek bebek dünyaya getirdi.

KARABÜK

Karabük Sağlık Müdürü Korkut Eren, gazetecilere yaptığı açıklamada, Karabük Doğum ve Çocuk Hastanesinde il genelinde birçok annenin bebeklerini kucaklarına almak için 11.11.2011 tarihini seçtiğini söyledi.

Eren, “Sezeryan isteyen fakat günü dolmayan annelerin bugün doğum yapmasını uygun görmedik. Önceden sezeryanla planlanan doğum için gün alan anne adaylarının günü de dolmuşsa taleplerine cevap verdik. Bugün özel bir tarih olduğu ve uğur getirdiğine inanıldığı için anneler bugünü tercih ediyor. Bugün 8 bebek dünyaya geldi” dedi.

Karabük Doğum ve Çocuk Hastanesinde sabah saatlerinde doğum yapan Nurgül Kıraç, bebeklerinin sevincini özel bir doğum tarihiyle birlikte yaşadıklarını belirtti.
Sezeryanla 3 kilogram 100 gram doğan kız bebeklerine henüz isim veremediklerini belirten Kıraç, “Kızımın doğumundan dolayı çok mutluyuz. Umarız bu tarih şans getirir” dedi.

hürriyet.com.tr

Yorum Yaz


.