10 çeşit şifalı bitkinin gücü!

Pazar, Kasım 20, 2011, 22:03
Sağlık kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Havaların iyice soğumasıyla çocuklarını gripten korumak isteyen aileler öncelikle grip aşısı yaptırmak istiyor. Ancak çocukları aşıdan korkan aileler çareyi 10 çeşit şifalı bitkinin karışımıyla hazırlanan kış çayında buluyor.

Fetih Şifalı Bitkiler mağazası sahibi Tayyar Çalık, bilinçli vatandaşların soğuk algınlığına yakalanmamak için önlem amaçlı grip aşısı olduklarını ya da kış çayı kullandıklarını söyledi. Özellikle her gün okula gidip gelen çocuklarını soğuk algınlığından korumak isteyen ailelerin arayışta olduğunu ifade eden Çalık, grip aşısı olmak istemeyen çocuklara kış çayının kolaylıkla içirilebildiğini kaydetti.

Kış aylarında müşterilerin en çok soğuk algınlığı şikayeti ile kendilerine geldiklerini anlatan Çalık, bu sebeple özel bir karışım yaptıklarını ve yaklaşık 2 yıldır bunu gönül rahatlığı ile müşterilere sattıklarını belirtti.

Yaptıkları karışımın hastalıktan önce veya sonrasında kaynatılıp içilmesi halinde vücudun direncini artırdığını ve var olan hastalığı söküp attığını iddia eden Tayyar Çalık, “Kış aylarıyla birlikte artan gribal hastalıklara karşı bizim yaptığımız ve adına ‘Kış Çayı’ dediğimiz karışım şu an için çok satıyor. Doğuda, Güneydoğu’da buna benzer yapılan karışıma ‘kaynar’ diyorlar. İçerisinde zencefil, tarçın, karanfil ve narçiçeği gibi 10 çeşit bitkilerin yer aldığı bu karışım kaynatılıp içildiği zaman üst solunum yolu rahatsızlıklarını önleyerek gribe yakalanmayı önler. Gribal hastalıkları önleyici etkisi daha fazla olan bu çay, hastalığa yakalandıktan sonra kullanıldığında da faydası oluyor. Bu karışımı hasta olmadan önce kaynatıp içen kişinin grip önleyici aşı yaptırmasına gerek kalmıyor.” dedi.

SABAH

Yorum Yaz


.