‘Taht’ı kaptırdı …

Salı, Eylül 20, 2016, 22:11
Genel kategorisi. Bu mesaja 0 yorum yapıldı.

FaceBookta Payla

Emmy Ödülleri’nde 2015’e damga vuran Taht Oyunları sadece 3 ödül kazandı. Ancak bugüne kadar 38 ödül aldığı için rekor kırdı. Gecenin galibi “The People vs O.J. Simpson” dizisi oldu

Amerikan televizyon dünyasının Oscarları olarak bilinen Emmy Ödülleri’nin 68’incisi, pazar günü Los Angeles’taki Microsoft Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen törende sahiplerini buldu. 2015’e damgasını vuran “Games of Thrones” (Taht Oyunları) dizisi bu yıl sadece 3 dalda ödül kazandı. Ancak toplamda Emmy rekoru kırarak “en çok ödül alan dizi” unvanını kazandı. 23 dalda aday gösterilen “Taht Oyunları” bugüne kadar 38 ödül alarak, “Frasier” adlı dizinin 37’lik rekorunu kırdı.

İKİ OYUNCUYA İLK ÖDÜL
Jimmy Kimmel’in sunduğu törene imzasini atan yapım ise geceden 5 ödülle ayrılan O.J. Simpson cinayet davasını konu alan “The People vs. O.J. Simpson: An American Crime Story” oldu. Sarah Paulson’a En İyi Kadın Oyuncu Ödülü kazandıran yapım, Courtney B. Vance’yi de En İyi Kadın Oyuncu ödülü sahibi yaptı. “Veep” adlı dizi, Komedi dalının En İyi Filmi olurken, Julia Louis-Dreyfus’a da bu dalda En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandırdı. Gecede “Orphan Black” adlı yapım, Tatiana Maslany’ye drama dalında En İyi Kadın Oyuncu, Mr. Robot’taki rolüyle de Rami Malik’e de bu dalda En İyi Erkek Oyuncu ödülü kazandırdı. İki oyuncu da Emmy’deki ilk ödüllerini kazanmış oldu.

ÖNE ÇIKAN ÖDÜLLER
2016 Emmy Ödülü kazanan yapımlardan bazıları şöyle sıralandı:
En İyi Drama: “Game of Thrones” (HBO)
En İyi Komedi: “Veep” (HBO)
En İyi Erkek Oyuncu, Drama: Rami Malek, “Mr. Robot”
En İyi Kadın Oyuncu, Drama: Tatiana Maslany, “Orphan Black”
En İyi Erkek Oyuncu, Komedi: Jeffrey Tambor, “Transparent”
En İyi Kadın Oyuncu, Komedi: Julia Louis-Dreyfus, “Veep”
En İyi Dizi: “American Crime Story: The People v. OJ Simpson” (FX)
En İyi Erkek Oyuncu, Dizi veya TV Filmi: Courtney B. Vance, “The People v. OJ Simpson”
En İyi Kadın Oyuncu, Dizi veya TV Filmi: Sarah Paulson, “The People v. O. J. Simpson: American Crime Story”

KAYNAK : sabah.com.tr

Yorum Yaz


.